Domácí

Nechutný nález v Sapě. Celníci objevili závadné vepřové, varlata, holuby i krev

V pražském areálu Sapa se to v úterý dopoledne hemžilo desítkami policistů i celníků. Při zátahu objevili padělky textilu a obuvi, ale také 250 kilogramů závadného masa.

Celníci a policisté v úterý dopoledne obsadili všechny vjezdy do pražské tržnice Sapa. Kontrolovali přijíždějící vozy, ale vydali se také na průzkum uvnitř areálu. To ještě netušili, jak nechutný pohled se jim brzy nabídne.

Jednu ze skupin kontrolorů zaujala dodávka, která kličkovala po tržnici. Chtěla odjet, neměla ale kudy. Když pasažéři skrytí ve vozidle zjistili, že hlídky jsou u každého výjezdu, snažili se náklad vyhodit u kontejneru. To už se za nimi ale vydali celníci.

"Ve spolupráci s Policií ČR a státní veterinární správou objevili 250 kilogramů masa ukrytého v dodávce, která kroužila po celém areálu. Z toho 200 kilogramů bylo naházeno různě v pytlích, šlo o vepřové maso i s kůží, žebra a tak dále," sdělila TN.cz mluvčí pražských celníků Nikola Soukalová.

Související obsah

​Dodala, že dodávka zahrnovala také zhruba 30 kilogramů zřejmě krůtích varlat, deset kilogramů holoubat a asi šest litrů krve. "Vypadalo to všechno čerstvé," podotkla mluvčí.

Celý náklad byl převážen v chladírenském voze. Jak ale upozornila zpravodajská agentura AKTU.cz, ten svou funkci ani neplnil, a z dodávky se tak linul nepříjemný zápach. "Maso bylo na místě znehodnoceno barvou, nyní bude zlikvidováno a celá věc řešena ve správním řízení," uzavřela Soukalová s tím, že provinilcům nyní hrozí pokuta, jejíž výše ale zatím nebyla stanovena.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz