Domácí

Pozor: V červenci se mění termín vyplácení všech důchodů. PŘEHLED

Pozor: V červenci se mění termín vyplácení všech důchodů. PŘEHLED
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Na začátku července oslavíme dva státní svátky. Právě z tohoto důvodu se změní jeden termín výplaty všech druhů důchodů. Penzisté své peníze dostanou o den později.

Den upálení mistra Jana Husa, který připadá na 6. července, mírně posune termín výplat starobních, invalidních a pozůstalostních důchodů (vdovský, vdovecký a sirotčí).

Důchody, které mají stanovený termín právě na středu, budou vypláceny až o den později, tedy 7. července 2022. Lidé by se proto měli na tuto skutečnost připravit, aby je opoždění penze nepřekvapilo a nezpůsobilo nějaké problémy.

Související obsah

V letošním roce se termíny výplat důchodů upravily už čtyřikrát, dohromady to bude šestkrát. Poslední změna pak čeká seniory ještě letos o Vánocích. Penze, které mají být vypláceny na Štědrý den 24. prosince, dostanou o den dříve, tedy 23. prosince 2022.

Důchody vyplácí Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) buď bezhotovostním převodem na bankovní účet klienta, nebo v hotovosti prostřednictvím České pošty.

"Vyplácí se vždy dopředu, a to v pravidelných lhůtách. Výplatní termíny důchodů vyplácených ČSSZ jsou sudé dny od 2. do 24. dne v měsíci. ČSSZ zajišťuje výplaty důchodů také do zařízení sociálních služeb s celoročním pobytem, kam se penze vyplácí 15. den v měsíci," uvádí správa.

Nejhorší dopad mají rostoucí ceny na seniory. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz