Domácí

Smrt na turistické atrakci! Muž přešel unikátní lávku na Dolní Moravě a zemřel

Smrt na turistické atrakci! Muž přešel unikátní lávku na Dolní Moravě a zemřel
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

V horském areálu Dolní Morava, v těsné blízkosti lávky Sky Bridge 721, ve čtvrtek zemřel dospělý muž. Podle informací TN.cz dokázal světově nejdelší visutý most pro pěší přejít, pak ale zkolaboval a zemřel. Záchranáři tvrdí, že se mu zastavilo srdce.

Dolní Morava se pyšní nejdelším visutým mostem pro pěší na světě. Za první měsíc od otevření ho překonalo 45 tisíc lidí. Pokořit slavnou lávku o délce 721 metrů se ve čtvrtek rozhodl i 57letý muž. Dokázal to, pak ale zkolaboval a zemřel.

"V horském areálu Dolní Morava, v těsné blízkosti lávky Sky Bridge, došlo včera k nenadálé srdeční zástavě u dospělého muže," oznámila mluvčí krajských záchranářů Alena Kisiala.

Na místo ihned vyjely dvě posádky z Pardubického kraje, Horská služba ČR a vzlétl i záchranářský vrtulník z Hradce Králové. Muži však nebylo pomoci. "Přes veškerou snahu záchranářů bohužel pacient zemřel," dodala mluvčí.

Roli podle ní mohlo sehrát hned několik faktorů. "Jedna věc je, že bylo velké teplo. Určitě je tam i fyzická námaha a adrenalin, když jdete přes lávku," sdělila TN.cz.

Související obsah

Resuscitace trvala hodinu

Když muž zkolaboval, nacházela se zrovna poblíž zdravotní sestra Barbora i s lékařem Petrem. Dvojice tu byla na výletě. "Zaklekli, stlačovali mu hrudník, Bára zajistila žilní vstup, podali mu správné léky, organizovali záchranu, dělali všechno tak správně, profesionálně a s takovou čistou snahou toho pána zachránit, že to bylo silné, dojemné. Ten člověk dostal na turistický stezce všechno, co by mu dokázali nabídnout v nemocnici," upozornil lékař Marek Dvořák.

​Resuscitace podle něj trvala zhruba hodinu. Boj o život však muž prohrál. "Zemřel při výletě na krásném místě, v přítomnosti své rodiny a minimálně dvou andělů," dodal Dvořák. 

"Udělali jsme vše, co jsme mohli a co bylo v našich silách, bohužel to nestačilo. Děkujeme za krásná slova a hlavně profesionální a lidský přístup při celé záchranné akci. Moc nás to mrzí, rodině přejeme hodně sil," vzkázali později Petr a Bára.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Marek Dvořák (@dvorak155)

Unikátní visutý most vede od chaty Slaměnka nedaleko Stezky v oblacích přes Mlýnické údolí až k úbočí kopce Chlum. Měří 721 metrů a procházet se po něm budete ve výšce 95 metrů nad zemí. Svými rozměry pokořil i portugalský 516 Arouca Bridge), který spojuje vodopád Aguieiras s propastí Paiva.

Nejdelší visutý most pro pěší na světě otevřeli v květnu tohoto roku. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz