Zajímavosti

Velké výročí Paula McCartneyho. Legendární muzikant slaví 80. narozeniny

Britský zpěvák a zakladatel legendární skupiny Beatles Paul McCartney v sobotu oslavil své 80. narozeniny. A už ve čtvrtek si nadělil krásný dárek, velkolepý koncert v americkém New Jersey. Paul McCartney je už desítky let vegetarián a v roce 1997 ho britská královna Alžběta II. povýšila do šlechtického stavu. V Británii je mimo jiné na poštovních známkách.

Sice slavil osmdesátiny, ale podle fanoušků prý Paul McCartney snad ani nestárne a pořád má v sobě něco z toho 21letého kluka, který s Beatles pobláznil svět. Jak jinak oslavit životní jubileum zpěváka než koncertem. Paul McCartney si ho nadělil už ve čtvrtek a zazpíval celkem 38 písniček, na pódium pozval Bruce Springsteena nebo Jona Bon Joviho, který mu společně s 60 tisíci fanoušky zazpíval.

Paul McCartney se narodil v Liverpoolu a právě tam se v roce 1957 začal psát příběh jeho životní kariéry, společně s Johnem Lennonem založili kapelu Beatles. V roce 1970 se skupina rozpadla. Paul McCartney oznámil, že ji opouští a vydal se na sólovou dráhu, i když se jeho sólová kariéra nemohla vyrovnat slávě Beatles, sympatie i respekt fanoušků si získal i podruhé.

Související obsah

"Miluji to, co dělám. Miluji skládat hudbu. A kdybych se tím neživil, byl by to můj nejkrásnější koníček," popsal hudebník svůj životní postoj. Podle některých expertů rozhodně frontmanem Beatles, i když o sobě tak nikdy nemluvil a pro kapelu složil skladby, které se staly nejhranějšími v historii, kromě hitu Yesterday třeba také písničku Hey Jude. 

Paul McCartney i 52 let po rozpadu legendární kapely dokazuje, že písničky Beatles jsou nesmrtelné a milují je lidé po celém světě napříč generacemi. Z velké části hlavně díky němu.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz