Domácí

Tragická noc: Smrtí skončila srážka chodce i nehoda 20letého mladíka

Tragická noc: Smrtí skončila srážka chodce i nehoda 20letého mladíka
Ilustrační fotografie Zdroj: Mediafax

Policisté na Vysočině vyjížděli v noci hned ke dvěma nehodám s fatálními následky. U obce Štoky nedaleko Havlíčkova Brodu okolo půl jedné ráno přišel na silnici I/38 o život 46letý chodec, kterého srazil osobní automobil. Zhruba o hodinu později a o necelých 40 kilometrů dále pak ztratil kontrolu nad řízením a naboural do stromu 20letý šofér vozidla značky Hyundai.

Policisté pátrají po svědcích noční dopravní nehody mezi Havlíčkovým Brodem a Červeným Křížem. U obce Štoky zhruba v půl jedné ráno srazilo osobní vozidlo chodce. "Při prvotním šetření na místě nehody policisté zjistili, že 46letý řidič vozidla Citroën projížděl po silnici ve směru od Havlíčkova Brodu. Po komunikaci se v té době dosud nezjištěným směrem pohyboval 46letý chodec, na jehož pohyb řidič nedokázal zareagovat a došlo ke střetu," popsala okolnosti nehody policejní mluvčí Dana Čírtková. "Sražená osoba utrpěla těžká zranění, kterým i přes veškerou snahu našich zdravotníků podlehla," uvedl k neštěstí mluvčí záchranářů Petr Janáček.

Na místě nehody zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Povoláni byli i kriminalisté z Havlíčkova Brodu. "Policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod společně s kriminalisty důkladně ohledali místo dopravní nehody a případ zadokumentovali. Další okolnosti, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem policejního prověřování," dodala Čírtková s tím, že k nehodě vyšetřovatelé přistupují jako k usmrcení z nedbalosti.

Přesnou příčinu smrti chodce prověří ještě soudní pitva. Nezraněný řidič automobilu alkohol nenadýchal. "Z důvodu objasnění všech okolností dopravní nehody se obracíme touto cestou na případné svědky, kteří místem – tedy po silnici I/38 mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem – dnes kolem půlnoci až půl jednou nad ránem projížděli a viděli se zde pohybovat chodce, aby se přihlásili na linku 158. Zejména bychom uvítali případné záběry z palubních kamer vozidel, která tudy v danou dobu projížděla," vyzvala Čírtková.

Související obsah

​Řidič nezvládl řízení a narazil do stromu, při nehodě zemřel

Hlášení o druhé vážné nehodě v kraji dostali policisté zhruba o hodinu později. Stala se na silnici II/112. "Dvacetiletý řidič osobního vozidla tovární značky Hyundai Santa Fe, jednalo se o cizího státního příslušníka, projížděl po silnici ve směru od obce Nová Ves směrem do centra obce Horní Cerekev. V pravotočivé zatáčce u blízkého lomu nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla, dopravně technickému stavu pozemní komunikace a zřejmě vlivem vysoké rychlosti dostal s vozidlem smyk, který nezvládl," uvedla k nehodě Čírtková.

Vůz narazil do kovového svodidla a stromu. Mladý řidič se těžce zranil. "Na místo byly neprodleně vyslány posádky z Pelhřimova a Počátek. Až do příjezdu záchranářů byla prováděna laická resuscitace svědky události. Veškeré oživovací pokusy však byly marné a lékař záchranné služby pouze konstatoval smrt," objasnil Janáček.

Škoda na havarovaném vozidle dosahuje částky 170 tisíc korun. Případ si převzali policisté z pelhřimovského dopravního inspektorátu.

Vážné nehody řešili čeští policisté i v průběhu týdne:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz