Zahraničí

Nevyléčitelně nemocný Brit by chtěl naposledy na festival, přátelé založili sbírku na pronájem vrtulníku

Nevyléčitelně nemocný Brit by chtěl naposledy na festival, přátelé založili sbírku na pronájem vrtulníku
Ilustrační foto. Zdroj: Profimedia

Přátelé nevyléčitelně nemocného muže spustili fundraisingovou kampaň, která mu má pomoci zúčastnit se příští týden legendárního hudebního festivalu v Glastonbury, který navštěvoval posledních 30 let. O příběhu poslední cesty na jednu z nejvyhledávanějších hudebních akcí na světě informuje The Guardian.

Osmapadesátiletému Nigelu Stonehouseovi z Hartlepoolu v Anglii byla nedávno diagnostikována rakovina ledvin, která se nyní rozšířila do plic. Poté, co si od lékařů vyslechl terminální diagnózu, mu jeho přátelé chtěli splnit jeho "poslední přání," kterým byla návštěva tohoto festivalu.

Bývalý zedník, kterého jeho přátelé popisují jako "festivalového veterána", jezdil do Glastonbury posledních 30 let, kde shlédl vystoupení takových headlinerů jako Rolling Stones, Davida Bowieho, nebo a Johnnyho Cashe.

Nigel měl v plánu se vypravit i na letošní ročník, který se koná tento týden, ale vzhledem ke své nemoci už nemůže cestovat na delší vzdálenosti bez lékařské pomoci. Jeho přátelé se proto rozhodli uspořádat sbírku, aby svému těžce nemocnému kamarádovi mohli zaplatit helikoptéru, která by ho na místo dopravila z nemocnice North Tees, píše The Guardian.

V rozhovoru pro tiskovou agenturu PA uvedla jedna z organizátorek sbírky Maria Beggsová, že Stonehouse se "cítí pozitivně" a že jejich podpora mu dala "naději a něco, v co může doufat". Byl "velmi tvrdohlavý a odhodlaný" a těšil se, až bude na festivalu sledovat vystoupení Diany Ross, řekla Beggsová.

"Úžasný tým paliativní péče ho ujistil, že udělají vše, co je v jejich silách, aby se to stalo," napsala další organizátorka Lizzie Beggsová na stránce fundraisingu, kde byla sbírka založena. Díky více než 500 dárcům se již podařilo získat 9 000 liber, které budou použity na náklady na pronájem vrtulníku ve výši 12 000 liber. Příznivci včetně DJ Fatboye Slima, který hraje na letošním festivalu, sdíleli fundraisingovou stránku na Twitteru.

Přestože Stonehouseovi přátelé doufají, že se jim podaří byť jen na pár hodin, splnit jeho přání, nemohou vyloučit, že se jeho zdravotní stav nezhorší natolik, že převoz vrtulníkem nebude možný. "V takovém případě budou finanční prostředky věnovány charitativním organizacím v Glastonbury," uvádí se na stránce fundraisingu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz