Zahraničí

Špatná zpráva pro Ukrajinu. Putin povolil vojákům krást a loupit

Špatná zpráva pro Ukrajinu. Putin povolil vojákům krást a loupit
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Prezident Vladimir Putin měl prostřednictvím oficiálního dekretu povolit svým vojákům krást a loupit na Ukrajině. Dokládají to odposlechy hovorů u nejmenované ruské jednotky, které zveřejnily ukrajinské bezpečnostní služby (SBU).

Ukrajinské bezpečnostní služby v pondělí sdílely odposlechy hovorů, které odhalily závažnou skutečnost. Ruští vojáci mají mít povoleno rabovat na Ukrajině. Podle portálu Ukrinform šlo o rozhovor ruského vojáka s jeho ženou.

"To, že rabujeme, není trestně postižitelné. Je to povolené. Putin to dovolil. V dekretu totiž stojí, že rabování je povolené," nastínil své manželce situaci voják.

Související obsah

Ten se zároveň pochlubil i různými úlovky. "Vzali jsme televizory, pračky, grily. Zkrátka všechno," nastínil muž. Podle SBU si dotyčný vypracoval obchodní plán a chce si tímto způsobem pořídit vojenskou výstroj. Vojáci si totiž vybavení musí údajně koupit sami, píše portál Euro Weekly News.

"Sedím tu v těch vojenských botách, jsou lehké. Ty naše váží každá dva kilogramy a potí se v nich noha. U ukrajinských je tomu naopak. Jsou skvělé, mají prodyšnou látku," hlásil voják.

Velitel 92. samostatné mechanizované barikády ukrajinských ozbrojených sil Pavlo Fedosenko už dříve v rozhovoru prohlásil, že vyrabované věci jsou pro okupanty mnohdy důležitější než jejich ranění spolubojovníci.

Podle jednoho z expertů je Putin na drogách. Podívejte se na záběry z jeho vystoupení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz