Domácí

ČEZ obnovil většinu dodávek. Po bouřkách je bez proudu už jen 200 domácností

Ještě den po skončení pondělních bouřek je v Česku bez proudu posledních 200 domácností. Podle společnosti ČEZ se to týká převážně Středočeského kraje. Většina dodávek byla obnovena během úterý. Zároveň se ale vyskytly problémy v Královéhradeckém kraji, kde stromy spadly na elektrické vedení.

Posledních 200 odběratelů ze Středočeského kraje stále zůstává po silných bouřkách bez proudu. Technici řeší několik zbývajících závad na vedení.

"Bez proudu zůstává 200 domácností ve Středočeském kraji. V Pardubickém kraji se podařilo opravit závady na vedení vysokého napětí. Dokončujeme také opravy nízkého napětí," informovala TN.cz v úterý večer mluvčí skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

Související obsah

Ještě ráno byla přitom situace zcela odlišná. "Bez elektřiny je přes 4 000 domácností, z toho asi 1 350 v kraji Středočeském a přes 2,5 tisíce v kraji Pardubickém. Předpokládáme, že dodávky by měly být obnoveny během dopoledne a brzkého odpoledne, co se týče vysokého napětí. Dále také budeme pracovat na odstranění závad na nízkém napětí. Škody zatím nejsou vyčísleny," hlásila nad ránem Holingerová.

Hasičům se už v obou nejvíce zasažených krajích podařilo odstranit většinu škod, někde dokonce všechny. "Všechny závady se nám již podařilo odstranit," potvrdil pro TN.cz mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Podle mluvčí hasičů Terezy Sýkory Fliegerové se ve Středočeském kraji musí ještě odstranit pár popadaných stromů na málo frekventovaných komunikacích, ale jinak je již také vše závažnější odstraněno.

Související obsah

Následky silné bouřky uzavřely až do odvolání hřbitovy v Kutné Hoře. "Až do odvolání je z bezpečnostních důvodů uzavřen hřbitov U Všech svatých a evangelický hřbitov. Přístup do smuteční síně na obřady bude zajištěn. Odstraňování následků škod i nadále pokračuje," uvedlo město na svých facebookových stránkách.

Hasiči na několika místech odstraňovali popadané stromy nebo odčerpávali vodu ze zatopených sklepů. Mezi Domažlicemi a Blížejovem v Plzeňském kraji zase hasiči zasahovali u nehody mezinárodního expresu, který narazil do spadlého stromu. Z vlaku muselo být evakuováno 90 lidí.

Bouřky v Česku:

Podívejte se, jak vypadala bouře v Moravských Budějovicích:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz