Zajímavosti

Slzy, úsměvy i zklamání. Koncerty pro Karla Gotta zamávaly s českou scénou

Koncerty na počest zesnulého Karla Gotta zasáhly českou hudební scénu. Na jednom pódiu se v průběhu dvou večerů vystřídalo přibližně 40 významných osobností, které zpívaly nesmrtelné hity legendárního zpěváka. O emotivní okamžiky tak nebyla nouze, mnohé celebrity se o ně podělily na sociálních sítích.

Mistr si to tak přál. Po odkládání kvůli koronaviru se v neděli a pondělí konečně konaly dva koncerty Pocta Karlu Gottovi. "Druhý večer v O2 areně byl snad ještě krásnější a dojemnější. Píšete mi krásné zprávy, jak se vám koncert líbil, a já mám z toho obrovskou radost! Moc vám všem děkuji," vyjádřila vděčnost Ivana Gottová.

Zpěváci neskrývali své dojetí a mnozí věří, že na ně jejich kolega a kamarád shlížel z nebes. "Poslední dny myslím intenzivně na Karla. Prožili jsme nezapomenutelný večer a myslím, že spousta z nás doufala, že se tam na to velké finále Kája objeví. Jsem si jistá, že tam s námi byl od začátku a na všechno dohlížel," říká k zážitku zpěvačka Jitka Zelenková.

Související obsah

"Bylo to krásné, emotivní a všichni jsme si to moc užili. Karel by měl určitě radost," věří Michal David. Zpěváci zpívali Mistrovy nesmrtelné hity, Zvonky štěstí si s Darou zazpívala i Gottova dcera Charlotte. "Je mi ctí zpívat tyhle nádherné písně Lady Carneval, Mistrál a Jdi za štěstím," připojila se Olga Lounová. 

Píseň Jdi za štěstím byla jedním z nejemotivnějších okamžiků, kdy oko mnohých diváků nezůstalo suché. A aby emocí nebylo málo, následovalo promítání fotek ze života Mistra. "Závěr koncertu Pocta Karlu Gottovi pro ty z vás, kteří neměli možnost ho vidět! Karle, díky," doplnil Dejdar.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Martin Dejdar (@martin.dejdar)

Koncert se také nesmazatelně zapsal do paměti mnohých diváků. "Z koncertu si odvážím domů plno energie. Děkuji Ivaně i všem účinkujícím a všem těm, kteří odvedli skvělou práci. Jako kdyby tam Mistr byl," píše paní Jana na sociálních sítích. Připojila se i paní Lenka: "Tento okamžik navždy zůstane v našem srdci."

"Moje pocity se nedají vyjádřit. Bylo to nádherné, dlouho jsem takový koncert nezažila. Když tam přivezli Pepíčka Zímu na židli, byl aplaus vestoje. Úplně nejdojemnější byl konec, kdy byli všichni interpreti nastoupení a na plátnu se promítaly fotky Karla Gotta od miminka až do stáří. Uronila jsem i slzičku. A ještě když na to vzpomínám, tak je mi do pláče," svěřila se čtenářka TN.cz Jindra.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený O2 arena Praha (@o2arenapraha)

Ne všichni diváci si ale show užívali naplno. "Koncert byl super, ale asi jsem čekala něco víc. Doufala jsem, že někteří interpreti na Karla budou vzpomínat. Ale dojalo mě vystoupení operní pěvkyně Evy Urbanové. A nejdojemnější okamžik byl, když se tam na vozíčku objevil Pepíček Zíma, lidé mu tleskali vestoje," svěřila se TN.cz čtenářka Jarka.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Leoš Mareš (@leosmares)

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz