Zajímavosti

Pražská zoo pláče. Krátce po svých narozeninách uhynul oblíbený lachtan Meloun

Pražská zoo pláče. Krátce po svých narozeninách uhynul oblíbený lachtan Meloun
Lachtan Meloun Zdroj: Krátce ze zoo

Zoologická zahrada Praha přišla o populárního lachtaního samce Melouna. Ten měl být dlouhodobě nemocný. Vedení zoo teď bude zjišťovat, co stojí za úmrtím Melouna, ředitel Miroslav Bobek ale mluvil o škodlivinách z mořských ryb.

V pražské zoo uhynul známý lachtaní samec Meloun. O jeho ztrátě informoval na sociálních sítích ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.

"Náš lachtan Meloun došel na konec své cesty… Naposled jsem ho viděl před dvěma dny a nemohl jsem se z toho vzpamatovat. Viděl jsem vyhublého, pasivního tvora, který byl téměř neschopen pohybu. To už nebyl Meloun… Veškerá veterinární péče bohužel nebyla nic platná," posteskl si Bobek na svém facebookovém účtu.

Související obsah

Meloun se dožil úctyhodných 20 let. Jde o věk, kterého se podle Bobka lachtani zhruba dožívají. Podrobnější informace zahrada zveřejní později na svých webových stránkách.

"Je pravda, že na lachtaního samce byl Meloun již starý (dožívají se 20 let jako on), ale je velmi pravděpodobné, že hlavní příčinou jeho rychle se zhoršujícího stavu byly všemožné škodliviny, které se mu ve tkáních nakumulovaly z mořských ryb," dodal Bobek.

Meloun byl potomkem známého lachtana Gastona, který tragicky uhynul při povodních roku 2002. Jeho maminka Julinka povodně přežila a o Melouna se pak starala. Své jméno dostal Meloun díky tomu, jak vypadal, když byl mládě. "Jako miminko byl tak kulatý, že si vysloužil jméno Melounek," píše pražská zoo v Melounově životopisu. 

Lachtan Meloun "radí", jaké podmínky se musí dodržovat při návštěvě zoo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz