Domácí

V Praze havaroval autobus s dětmi. 15 lidí se zranilo, na místě zasahovali záchranáři

V Praze 11 v ulici K Horkám se ve čtvrtek ráno srazil autobus a osobní auto. Na místě zasahovali pražští záchranáři a policisté. Na místě záchranáři ošetřili 15 zraněných lidí, z toho 12 dětí, které jely na školní výlet.

Ve čtvrtek krátce před půl devátou ráno se v Praze na Chodově stala dopravní nehoda. V ulici K Horkám se srazil autobus s osobním autem. Srážka si vyžádala 15 lehce zraněných, z toho 12 školáků. 

"Zasahují tam lékař, inspektor a také speciální vůz Fénix. Na místě je nejméně 15 zraněných, všichni jsou při vědomí, jedná se většinou o lehčí zranění," uvedli pražští záchranáři na twitteru.

"Celkem prošlo našima rukama 15 lehce zraněných osob. Jednalo se o 12 dětí ve věku 10–12 let a tři dospělé osoby včetně řidiče osobního automobilu. Naštěstí se jednalo jen o lehká zranění, nejčastěji úrazy hlavy a pohmožděniny," uvedla mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Související obsah

Všech 12 zraněných dětí pak následně vyšetřili lékaři. "V souvislosti se čtvrteční havárií autobusu jsme na kliniku dětské chirurgie a traumatologie přijali 12 dětí k ambulantnímu vyšetření. Naštěstí se nejednalo o žádná závažná zranění a zatím nebyla nutná hospitalizace. Jednalo se spíše o pohmožděniny," informovala na twitteru Fakultní Thomayerova nemocnice.

Podle prvních zjištění policie to vypadá, že za nehodu mohl zřejmě řidič auta. "Příčiny nehody jsou stále v prověřování, ale podle těch prvních informací měl řidič osobního auta vjet do protisměru," informovala TN.cz pražská policejní mluvčí Martina Špryslová.

Zasahovali tam i hasiči. "Na místo vyjeli hasiči z Chodova a také ze Strašnic kvůli hlášenému většímu úniku oleje, který se nepotvrdil. Na místě jsme provedli protipožární opatření," uvedli.

Související obsah

V místě srážky nejezdily linky městské hromadné dopravy, protože silnice byla zhruba dvě hodiny obousměrně uzavřená. Provoz museli řídit a odklánět policisté. Jejich provoz byl podle Pražské integrované dopravy obnoven po 10. hodině dopoledne.

Majitelem nabouraného autobusu je společnost z Budyně nad Ohří BUDOS-BUS. "Momentálně sepisujeme protokoly. Školní výlet se musel zrušit, protože nemáme k dispozici žádný volný autobus. Náhradní autobusovou dopravu nemusíme zajišťovat, protože k nehodě došlo asi dva kilometry od školy," uvedla společnost.

Na místě čtvrteční nehody autobusu v Praze 4 natáčel reportér TN LIVE David Sirový:

Fotky z místa nehody:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz