Zajímavosti

Na Moravě objevili vzácné zvíře. Má krásnou barvu, na rozdíl od příbuzných ale neškodí

Na Moravě objevili vzácné zvíře. Má krásnou barvu, na rozdíl od příbuzných ale neškodí
Řeka Morava Zdroj: Profimedia

Velmi vzácný tvor upoutal pozornost zaměstnankyně podniku Povodí Moravy. Žena si v blízkosti své chalupy na jižní Moravě všimla fascinujícího modrého slimáka. Jedná se o modranku karpatskou. Ta žije pouze v Karpatech.

U řeky Moravy se podařilo nalézt velmi vzácný druh slimáka, který se vyskytuje výhradně v Karpatech a Beskydech. I tam jej ale najdete jen ojediněle. Modranka karpatská, jak se tento tvor jmenuje, je totiž velmi citlivá na prostředí, ve kterém žije. Oproti jejím příbuzným, se kterými zahrádkáři bojují na svých záhonech, má modranka krásné modrofialové zbarvení. 

Na Moravě objevili modranku světle fialové barvy. "Za deštivého počasí můžete u nás, tedy v povodí Moravy, vidět jednu velkou vzácnost, a to modranku karpatskou. Je to karpatský endemit, velmi vzácný druh, který se vyskytuje jen v Beskydech a Bílých Karpatech, vzácně v Jeseníkách a na Králickém Sněžníku," napsali zaměstnanci podniku Povodí Moravy na sociální síti.

Související obsah

Vzácný slimák se obvykle skrývá v kůrách stromů a vylézá jen za vlhkého počasí. Kvůli citlivosti na životní prostředí se modranky stahují do lesů, kde mají ideální podmínky. Na zahrádce je proto najdete jen stěží. Vzácný plž dorůstá délky až 16 cm.

Vzácný objev! Na britském pobřeží byl nalezen mořský koník s dlouhým nosem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz