Naše Česko

Nejnavštěvovanější místo v Česku překvapí. Není to hrad ani zámek

Nejnavštěvovanější místo v Česku překvapí. Není to hrad ani zámek
Pražský hrad (ilustrační foto) Zdroj: TN.cz

Nejnavštěvovanějším místem v loňském roce se stala lanovka na Petřín, kterou se svezlo přes milion lidí. Překvapí i zbytek míst, kam se lidé vydávali nejčastěji. Objevil se mezi nimi totiž jen jeden hrad a kompletně chybí české a moravské zámky.

Česká centrála cestovního ruchu CzechTourism zveřejnila desítku nejnavštěvovanějších míst v Česku za minulý rok. Na prvních příčkách se ale překvapivě neumístil žádný hrad ani zámek.

První místo obsadila lanovka na Petřín, kterou navštívil více než milion lidí. Její provoz byl zahájen již v roce 1891. Od té doby prošla lanovka dvakrát velkou rekonstrukcí. Svézt se můžete po celý rok od 8:00 do 23:00, a to pravidelně každých 10 až 15 minut.

Pomyslná stříbrná příčka patří pražské zoologické zahradě. Za zvířaty se během loňského roku vydalo přes 950 tisíc návštěvníků.  

Související obsah

Zřejmě největším překvapením je pak místo třetí, na kterém se umístila zlínská zoologická zahrada. Do ní zavítalo přes 600 tisíc návštěvníků. 

Do top desítky nejnavštěvovanějších míst se dostala další čtveřice zoologických zahrad, a to v Plzni, Ostravě, Olomouci a Dvoře Královém nad Labem. Ty doplnila Dolní oblast Vítkovice v Ostravě, Pražský hrad a čestlický AquaPalace.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz