Domácí

Perné ráno ve Valdicích. Z přísně hlídané věznice se pokusil utéct trestanec

Perné ráno ve Valdicích. Z přísně hlídané věznice se pokusil utéct trestanec
Věznice ve Valdicích, ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Šance na svobodu se v sobotu ráno chopil vězeň ve valdické věznici. Okolo deváté hodiny se pokusil uprchnout. I když se mu povedlo překonat plot a ohradní zeď, z věznice se mu utéct nepodařilo. Vězeňská služba jej ještě v areálu stačila dopadnout.

Utéct z vězení se v sobotu ráno pokusil trestanec z věznice ve Valdicích u Jičína. Krátce po deváté hodině zkusil překonat zdi vězení, což se mu ale nepodařilo. Na místě jej totiž zpacifikovali příslušníci vězeňské služby. Ti teď šetří, jak k pokusu o útěk mohlo vůbec dojít.

I tak se ale vzhledem k okolnostem dokázal dostat docela daleko. "Mohu potvrdit pokus o útěk. Vězni se podařilo překonat plot a ohradní zeď. Poté jej dostihla vězeňská služba, policejní asistenci jsme nepotřebovali," sdělila mluvčí vězeňské služby Eva Francová. Při chytání vězně hlídači použili i služební zbraň, nikdo se nezranil.

Související obsah

​Podle popisu svědkyně události, která v tu chvíli byla na návštěvě, však dopadení probíhalo mnohem dramatičtěji. "Hned spustili poplach a poslali nás před budovu. Na toho vězně vypustili psy a slyšela jsem i čtyři rány ze zbraně," řekla svědkyně, která si nepřála být jmenována.

Valdická věznice patří k těm nejpřísnějším v Česku. Často tam končí vrazi a další těžcí zločinci. Jedním z nejslavnějších vězňů ve Valdicích byl Jiří Kajínek. Uvězněn tam je ale například i Petr Zelenka, známější jako "heparinový vrah". V roce 2010 tam spáchal sebevraždu "lesní vrah" Viktor Kalivoda.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz