Zahraničí

Konec levných nákupů v Německu. Ceny jídla v zahraničí výrazně vzrostly

Ceny potravin v Německu stouply tak, že běžný nákup pořídíte až o třetinu dráž. Například kuřecí maso je dvakrát dražší než v Česku. Podle ekonomů ale naše ceny brzy doženou ty německé, protože jsme na dovozu potravin z Německa velmi závislí. Levnější než u nás je tam zatím zboží z drogerie.

Jana Chrbolková z Prahy jezdí s rodinou jednou měsíčně nakupovat do Německa. Potraviny jí tam přijdou kvalitnější. Cena ji teď ovšem překvapila, nákup byl zhruba o třetinu dražší než obvykle. "Dva tisíce určitě. To je dost, ale u nás máte to samé. Musíte koukat na akce," sdílí své zážitky z nakupování paní Chrbolková.

Kuřecí maso za tři stovky, olej za 75 korun nebo mouka za 25. Na oblíbené rodinné výlety za levnějšími nákupy do německých supermarketů teď zapomeňte. "V Německu v těchto týdnech zdražují potraviny vůbec nejrychleji v historii. Německo je klíčový dovozce potravin do ČR, a tak hrozí, že se tato vlna zdražování přelije také do ČR," řekl ekonom Lukáš Kovanda.

Související obsah

​Co vychází výrazně levněji v Německu, je drogerie. Prací prášek, toaletní papír a sprchový gel tam vyjdou na 335 korun, u nás za to samé dáte 684 korun.

Srovnání cen v Německu Zdroj: TV Nova

​Zdražování ale německé domácnosti pocítí výrazně méně než ty české. Zatímco u nás je průměrná mzda 38 tisíc korun, v Německu je to v přepočtu o 70 tisíc korun více.

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz