Domácí

Policie odložila kauzu reklamy na Čapím hnízdě. Rozhodne státní zástupce

Policie odložila kauzu reklamy na Čapím hnízdě. Rozhodne státní zástupce
Čapí hnízdo Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Policie odložila kauzu reklamy na Čapím hnízdě. Rozhodnutí musí ještě přezkoumat dozorový státní zástupce. Informoval o tom v pondělí mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

"Dne 24. června 2022 bylo Městskému státnímu zastupitelství v Praze předloženo policejním orgánem usnesení o odložení věci v mediálním prostoru mimo jiné označované jako 'kauza reklamy na farmě Čapí hnízdo'," informoval v pondělí Cimbala. "Předložené usnesení bylo zaevidováno a nyní se jím bude zabývat dozorový státní zástupce, který věc z úřední povinnosti prostuduje," dodal.

Reklamní větev kauzy Čapí hnízdo policisté prověřují už čtyři roky. V případu dosud nikoho neobvinili. Policie se zabývá podezřením, že při platbách koncernu Agrofert Čapímu hnízdu za reklamu docházelo k daňovým únikům.

Související obsah

Podle dřívějších informací portálu iROZHLAS.cz kriminalisté prověřují to, že suma 272 milionů korun v letech 2010 až 2013 ve skutečnosti nešla na reklamu, ale na splácení úvěru Čapím hnízdem. Lhůta na shromáždění důkazů se podle webu protáhla až do konce roku. Původně přitom měli mít čas jen do konce srpna.

Možným daňovým únikem se začali zabývat při vyšetřování možného dotačního podvodu, ve kterém jsou obžalováni předseda hnutí ANO Andrej Babiš i jeho dřívější poradkyně Jana Nagyová. Touto kauzou se začne Městský soud v Praze zabývat v září.

"Po provedeném přezkumu, budou-li mít závěry policejního orgánu dostatečného podkladu v nashromážděných důkazech (tj. předloženém spisovém materiálu), usnesení o odložení věci akceptuje," sdělil Cimbala. "Pokud státní zástupce shledá rozhodnutí policejního orgánu za nedůvodné (předčasné či nemající dostatečné opory v zajištěných důkazech), usnesení zruší a s ohledem na konkrétní nedostatky uloží policejnímu orgánu odpovídající pokyn, kterým bude policejní orgán ve svém dalším postupu vázán," doplnil.

Kauzou Čapí hnízdo se soud začne zabývat v září:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz