Domácí

VZP navyšuje příspěvky pro klienty. Netýká se to i vás?

VZP navyšuje příspěvky pro klienty. Netýká se to i vás?
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR (VZP) v pondělí oznámila, že od července navýší příspěvky pro bezlepkovou a nízkobílkovinnou dietu a také na pomůcky a služby pro diabetiky. Reaguje tak na rostoucí inflaci.

Navýšení vybraných příspěvků na začátku týdne schválila Správní rada VZP ČR, dojít k němu má už 1. července, vyplývá z tiskové zprávy.

"Vzhledem k rostoucím cenám zboží způsobeným vysokou inflací navrhujeme navýšení příspěvků u programů, kde je růst cen nejvíce patrný. To je mj. právě u speciálních dietních potravin. Chceme tím podpořit naše klienty, aby mohli i při současné inflaci nadále dodržovat doporučení lékařů a dietní omezení," vysvětlil Ivan Duškov, náměstek ředitele VZP ČR pro služby klientům.

Související obsah

​Dietní program

Doposud VZP nabízela celiakům příspěvek na bezlepkovou dietu v hodnotě maximálně šest tisíc korun. Nově tato částka vzroste o dva tisíce korun. Klienti s dědičným metabolickým onemocněním, kteří musejí dodržovat přísnou nízkobílkovinnou dietu, mohou nově dostat až 12 tisíc korun (doposud byl limit deset tisíc korun).

Oba příspěvky na speciální dietní potraviny či obědy jsou určeny dětem do 18 let a studentům do 26 let. Budou vypláceny ve dvou termínech, a to od 1. 7. do 31. 8. a od 1. 11. do 31. 12. 2022.

Prevence diabetu mellitu

Další příspěvek, který se s příchodem července bude navyšovat, je určen diabetikům na zdravotní pomůcky pro prevenci zhoršení nemoci. Nově budou moci čerpat tento benefit v hodnotě tří tisíc korun oproti současné tisícovce. Příspěvek je určen dětem i dospělým. Lze ho využít na jednu či více pomůcek či služeb, jako jsou např. desinfekční potřeby, jehly k inzulinovým perům, testovací proužky či pedikérské ošetření.

Podle Šmuclera by si lidé měli na zdravotní pojištění připlácet kvůli péči o zuby (05/22):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz