Zahraničí

Ruské střely zasáhly obchodní dům v Kremenčuku. Zatím je hlášeno 18 obětí

Rusko během pondělka zasáhlo nákupní centrum v ukrajinském městě Kremenčuk. Podle prezidenta Volodymyra Zelenského se v něm nacházelo přes tisíc lidí. Počet obětí si nelze představit, uvedl ukrajinský prezident na sociálních sítích. Zatím je potvrzeno 18 obětí a více než 60 lidí utrpělo zranění. Celé obchodní centrum vyhořelo.

Rusko podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského vypálilo v pondělí odpoledne rakety na nákupní centrum v Kremenčuku. Uvnitř mělo být přes tisíc civilistů. Místní úřady vyhlásily stav nouze.

"Obchodní centrum je zničené, záchranáři mají plné ruce práce s hašením požáru a počet obětí si ani nedokážeme představit," napsal ukrajinský prezident na svém telegramovém profilu

Související obsah

Na místě zemřelo minimálně 18 lidí. Přes 60 dalších bylo zraněno, uvedl web The Guardian. "Bohužel jsou tam oběti. Více informací bude později," řekl gubernátor Poltavské oblasti Dmitrij Lunin. 

"Pokračuje hašení v budově obchodního centra v Kremenčuku. Na místě požáru byla nalezena těla 10 osob, 59 osob se obrátilo na zdravotnická zařízení, z nichž 25 bylo hospitalizováno. V nemocnici pak zemřela ještě jedna osoba. Celkem je zatím hlášeno 11 mrtvých, ale informace se stále upřesňují. Na místě zasahovalo 383 osob, 57 jednotek zařízení, včetně 326 osob ze speciální síly Ukrajiny," uvedla na svých stránkách v pondělí odpoledne Státní služba Ukrajiny pro mimořádné události. Agentura AFP po půlnoci na úterý uvedla s odkazem na záchrannou službu, že počet obětí raketového útoku vystoupal na 16.

Podle ukrajinského Úřadu nejvyššího státního zástupce se útokem bude zabývat vedením krajského státního zastupitelství v Poltavě. "Pod procesním vedením krajského státního zastupitelství v Poltavě bylo zahájeno přípravné vyšetřování pro porušení zákonů a válečných zvyklostí v kombinaci s úkladnou vraždou," uvedl úřad na telegramu.

Ruský útok odsoudil britský premiér Boris Johnson. "Tento otřesný útok znovu ukázal hloubku krutosti a barbarství, do které ruský vůdce propadne. Naše myšlenky jsou opět s rodinami nevinných obětí Ukrajiny. Putin si musí uvědomit, že jeho chování neudělá nic jiného, ​​než že posílí odhodlání Spojeného království a všech ostatních zemí G7 stát při Ukrajině tak dlouho, jak to bude potřeba," uvedl premiér podle webu The Guardian.

Lidé se snažili dostat z obchodního centra ven:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz