Napřímo

Přemýšlím, jestli mi politika stojí za to. Lidé mě dřív měli rádi, říká Nacher

Kauza Dozimetr pořádně zamíchala politickými kartami v Praze. Co si o tom myslí poslanec Patrik Nacher (ANO) a jak to podle něj ovlivní podzimní volby? O těchto a dalších tématech mluvil ve středečním pořadu Napřímo s moderátorkou Bárou Divišovou.

Pražské opozici se v pondělí na mimořádném jednání kvůli kauze Dozimetr nepodařilo odvolat primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) a jeho náměstka Adama Scheinherra (Praha sobě). "Kauza už se týká Prahy sobě, STANu i Pirátů. Pan primátor je hlavou a pod ním se to postupně rozpadá. Nese za to zodpovědnost, že pod jeho vedením se z Prahy stala Bogota. Nevěřím tomu, že by nevěděl, že se tam něco závažného děje," tvrdí Nacher.

Volební manažer TOP 09 Jiří Fremr, poradce Jiřího Pospíšila, byl zbaven funkce. Ve středu se začaly objevovat informace, že Pospíšil měl mít s Redlem také blízké vztahy. K odstoupení Pospíšila se Nacher vyjádřit nechtěl. "To ať si vyřeší ve straně," říká.

Související obsah

Nacher připustil, že je mu nepříjemné, když některé nepříjemné kauzy zastiňují jeho práci. "Čas od času ráno, když se probudím, přemýšlím, jestli mi vůbec stojí za to být v té politice. Předtím jsem dělal bankovní poplatky, vydělával jsem si víc než v politice a ti lidi mě měli rádi. Teď mě půlka má ráda a půlka nenávidí," nastínil.

Kauza Dozimetr podle něj může hodně ovlivnit podzimní komunální volby. "Minimálně to volby ovlivní v tom, jaké bude složení kandidátních listin. Povšiml jsem si třeba, že STAN má jinou kandidátku. Ale může to ovlivnit i nechuť lidí jít k volbám," míní Nacher.

Zatím to vypadá, že bude lídrem pražské kandidátky za ANO. Podle něj rozhodně není důležitým tématem nedostatek veřejných záchodů v Praze. "Tam je podle mě dobře vidět rozdíl mezi normální politikou a tou aktivistickou pana kolegy Čižinského. Je to o komunikaci," doplňuje Nacher s tím, že nikdy neměl problém s odskočením si v restauraci. "Tohle navíc není problém Pražanů a v momentě, kdy jim to nařídíte, budou pak dělat pravý opak," uzavřel.

Podívejte se na reportáž:

​Čtěte, jak správně volit v komunálních volbách.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz