Domácí

Prezident Zeman jmenoval Vladimíra Balaše ministrem. Vyčetl mu dva hříchy

Prezident Miloš Zeman ve středu odpoledne jmenoval Vladimíra Balaše ministrem školství. V úřadu nahradí Petra Gazdíka, který kvůli kontaktům s lidmi stíhanými v kauze Dozimetr ke 30. červnu rezignoval. Zeman má k novému ministrovi výhrady, ale nechtěl komplikovat situaci premiérovi Petru Fialovi (ODS).

Prezident Miloš Zeman jmenoval ve středu odpoledne na Pražském hradě Vladimíra Balaše novým ministrem školství. Ten tak v úřadu nahradí Petra Gazdíka, který k 30. červnu rezignoval, a to kvůli svým kontaktům s podnikatelem Michalem Redlem. Ten patří mezi obviněné v kauze Dozimetr.

"Začnu tedy těmi výhradami, jsou v podstatě dvě," začal Zeman svůj projev k Balašovi. Jedním z těchto hříchů mělo být snížení počtu bodů k přijetí studentů na Právnickou fakultu Západočeské univerzity, kde byl nový ministr děkanem ve chvíli, kdy se tam měl hlásit Balašův přítel Jan Ruml. Kvůli jeho nízkému počtu bodů měl pak Balaš snížit nutný počet bodů k přijetí, aby se Ruml na studium dostal.

Související obsah

V Balašově kritice pak Zeman dále pokračoval. Mimo jiné řekl, že je odbornost nového ministra školství mimo specializaci tohoto resortu. I přesto ji však ocenil. Dále mu doporučil, aby se seznámil s problematikou regionálního školství.

Zeman prý jmenoval nového ministra i z důvodu, že nechtěl premiéru Petru Fialovi (ODS) komplikovat situaci při výběru právě šéfa tohoto resortu. Ten je nyní zatížen situací okolo hnutí STAN, jehož členové se zapletli do kauzy okolo pražského dopravního podniku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz