Domácí

Tragédie u Říčan. V bazénu na zahradě se utopilo batole

Tragédie u Říčan. V bazénu na zahradě se utopilo batole
Ilustrační fotografie Zdroj: Horská služba Jeseníky

V Louňovicích nedaleko Prahy se ve čtvrtek dopoledne stala velká tragédie. V bazénu u rodinného domu se topilo malé dítě. Na místo vyrazili policisté i záchranáři se dvěma vrtulníky. Přes veškerou snahu se ale batole nepodařilo zachránit.

Záchranářské složky vyrážely do Louňovic u Říčan okolo půl dvanácté. "Měli jsme nahlášené tonutí malého dítěte, vyslali jsme policejní vrtulník," řekla redakci TN.cz mluvčí Středočeské policie Barbora Schneeweissová.

Související obsah

​Vrtulník na místo vyslali také záchranáři. "Mohu potvrdit, že operační středisko tam vyslalo lékaře a záchranáře z Říčan a záchranářský vrtulník z Prahy," doplnila mluvčí záchranářů Monika Nováková. Podle Schneeweissové záchranáři dítě dlouho resuscitovali, nepodařilo se ho ale zachránit.

To potvrdila i Nováková. "I přes všechnu snahu bohužel lékař musel konstatovat smrt," řekla. Věk a pohlaví dítěte policie uvést nechtěla, Schneeweissová pouze uvedla, že se jednalo o batole, tedy velmi malé dítě. "Policisté teď budou zjišťovat, jak k tragédii došlo," dodala mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz