Domácí

Vkrade se do domu a pozoruje spící majitele. Prahu obchází zvlášť drzý zloděj

Pod rouškou tmy se neznámý muž už několik let vloupává do domů v Praze. Odnáší si odtud drobné suvenýry a pozoruje spící majitele. Na jedné z nočních návštěv ho však zachytila kamera. Policie nyní žádá o pomoc veřejnost.

Prahu obchází neznámý vetřelec. Ten si vždy vytipuje dům, do kterého se vloupá. Nijak mu přitom nevadí, že v domě zrovna spí jeho majitelé. Ba naopak zdá se, že se mu líbí je dokonce pozorovat. Z noční návštěvy si obvykle odnáší maličkosti nebo hotovost, kterou v domě ukradne.

"Je zaznamenán případ, kdy podezřelý dokonce seděl na posteli vedle devítileté dcery majitele domu v jejím dětském pokojíčku, zatímco ona spala a nic netušila. V dalších případech někteří z obyvatel zaznamenali pohyb podezřelého po domě i v době, kdy nespali. Aby nebyl rušen, zamkl se v místnosti nebo celém patře, vše prohledal a následně dům opustil," uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Související obsah

Podle policie se muž pravděpodobně vydává do domů už sedm let. Policie zmapovala jednotlivé případy podobných vloupání a nabyla dojmu, že se jedná o jednoho pachatele. Nejčastěji se do domů vydává v Újezdu nad Lesy a okolí. 

"Podezřelým je muž mezi 55 – 60 lety věku, vyšší mohutnější postavy, hladce oholený, prošedivělé vlasy. Výrazným markantem je pak napadání na pravou nohu. Měl by hovořit česky, ale jeho slovní projev nebyl zaznamenán v takové míře a kvalitě, aby bylo možné stoprocentně potvrdit, nebo vyloučit, že se jedná o Čecha," dodal Rybanský.

Policie prosí, aby se kdokoliv, kdo podezřelého na fotografiích pozná, ozval na linku 158.

Polonahý muž se vloupal na zahradu a válel se pod stromem (7/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz