Domácí

Problémy na letištích. Vypadl systém odbavení, tvoří se fronty

Na českých letištích vypadl v pátek dopoledne systém na check-in odbavení. Údajně se jedná o celosvětový problém. Prodlužovalo se kvůli tomu odbavení a tvořily se fronty. Po 14. hodině začal být systém již plně funkční.

"Dnes v 10:40 vypadl systém na check-in odbavení na globální úrovni," informovalo Letiště Václava Havla v pátek na twitteru. "Odbavení se časově prodlužuje," dodalo.

Kvůli problému se na letišti začaly tvořit při odbavení fronty. Problémy trvaly do asi 14. hodiny odpoledne. "Odbavovací systém je již plně funkční a k žádným výraznějším komplikacím nedošlo," napsalo letiště.

Pražské letiště na twitteru zdůraznilo, že problém nebyl na jeho straně. "Děkujeme za pochopení a za trpělivost," dodalo. "Potíže stále trvají a fronty se tvoří. Odbavení probíhá, jen je bohužel pomalejší. Chyba není na straně Letiště Praha, problémy řeší dodavatel systému," uvedla pro TN.cz předtím, než začal systém znovu fungovat, mluvčí letiště Klára Divíšková.

Související obsah

Problém potvrdilo i brněnské letiště. "Výpadky rezervačního a odbavovacího systému odbavení značně zkomplikovaly, ale zatím vše odletělo na čas," sdělil TN.cz mluvčí Letiště Brno-Tuřany Jakub Splavec.

Nejednalo se o první výpadek v posledních týdnech. Kvůli výpadku systému řízení letového provozu nebylo 15. června možné z pražského letiště odletět. "Příčina výpadku systému Top Sky byla SW závada na straně dodavatele. Přijatá opatření zajistila bezpečnost provozu," ubezpečilo později Řízení letového provozu ČR. 

Letiště mají nedostatek personálu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz