Domácí

Boj o život batolete uvězněného v autě. Dramatický zásah natočila kamera

Když zůstane v autě uvězněné dítě, záleží na každé minutě. Strážníci ze Židlochovic naštěstí jednali velmi rychle, a dokázali tak zabránit tragédii. Hlídky městské policie zalarmovala vyděšená maminka, které se kvůli technické závadě uzamknul vůz s malou dcerkou uvnitř. V tomto případě naštěstí vše dopadlo dobře.

K tragédii stačilo málo. Poslední školní den okolo poledne přijala hlídka Městské policie Židlochovice oznámení o batoleti uvězněném delší dobu v osobním automobilu. Strážníci okamžitě dítěti do zhruba čtyř kilometrů vzdálených Žabčic přispěchali na pomoc. Na místě byli do deseti minut.

"Maminka zavolala, že se nemůže dostat k batoleti do auta a šlo o krajní nouzi, dítě bylo v ohrožení života," přiblížil situaci TN.cz jeden ze židlochovických strážníků Pavel Dvořák.

Policisté pravidelně upozorňují, že rodiče nemají obzvlášť ve vedrech nechávat své ratolesti v uzavřených automobilech. V tomto případě ale nešlo o úmysl. Na vině měla být technická závada na vozidle.

Související obsah

​Maminka se pohybovala venku, kartu od vozidla však nechala uvnitř. Když vzala za kliku, zjistila, že se ke své holčičce nemůže dostat. "Najednou se zamknulo auto a dveře nešly otevřít," vysvětlil Dvořák.

Strážníci na sociální sítě umístili i video z dramatického zásahu. Sklo u spolujezdce se snažili rozbít obuškem, to však vzdorovalo. Nakonec se jim však přece jen podařilo do vozidla dostat. K dívence okamžitě přispěchala vystrašená maminka.

Její obavy naštěstí byly zbytečné. Holčičce se nic nestalo a nepotřebovala ani lékařské ošetření. "Na místě jsme neasistovali. Nebylo nás tam potřeba," oznámila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz