Zahraničí

Rusko přiznává, že už brzy nebude schopné válčit. Dochází mu zásadní věc

Rusko přiznává, že už brzy nebude schopné válčit. Dochází mu zásadní věc
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Válka na Ukrajině trvá již více než čtyři dlouhé měsíce. Mohla by však velmi brzy skončit. Putinově armádě totiž dochází důležitá věc, bez které se v boji neobejde. Přiznal to sám Kreml, jenž kvůli tomu vytvořil speciální návrh.

Kreml údajně poprvé od začátku své invaze na Ukrajinu přiznal, že mu docházejí zbraně. Vláda totiž ve čtvrtek večer vytvořila návrh, díky kterému by se v zemi mohli rychleji opravovat zbraně a další vojenská technika.

Konkrétně jde o návrhy zákona "o zvláštních ekonomických opatřeních pro protiteroristické a jiné operaci mimo Rusko," uvedl americký Newsweek. Nadále se prý zákon zmiňuje například o dočasné aktivaci mobilizačních kapacit zařízení.

Tento návrh zákona by při svém přijetí údajně dal Putinově režimu pravomoc stanovit zvláštní předpisy. Ty by se týkaly určitých organizací a jejich výrobních závodů.

Související obsah

Podobný scénář předpovídal v minulém týdnu i britský premiér Boris Johnson. Podle webu Süddeutsche Zeitung Johnson tvrdil, že Putinova armáda na Ukrajině zaznamenávala velké ztráty, a to co se počtu vojáků, zbraní a vojenské techniky týče.

"Naše složky se domnívají, že v příštích několika měsících by Rusko mohlo dospět do bodu, kdy už se nebude schopné posunout vpřed, protože vyčerpá své zdroje," řekl britský premiér. Evropa by poté měla podle jeho slov pomoc Ukrajině zvrátit dynamiku v její prospěch.

Ruské jednotky opustily Hadí ostrov:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz