Domácí

Na last minute teď zapomeňte. Zájezdy jsou už beznadějně vyprodané

Cestovní kanceláře letos hlásí enormní zájem o své služby. A nejžádanějším termínem je hned první prázdninový týden, na který je už prakticky nemožné sehnat jakýkoliv zájezd. Pokud se chystáte v létě vyrazit na dovolenou a ještě nemáte nic zajištěno, měli byste si podle odborníků hodně pospíšit.

První den prázdnin a cestovní kanceláře už hlásí na příští týden plno. "Zájezdy na příští týden jsou prakticky vyprodané, a to do všech destinací, které aktuálně máme v nabídce na léto 2022," řekla televizi Nova Ilona Topolová z Blue Style.

Problém s kapacitou řeší i další cestovní kanceláře. "Zájem je opravdu obrovský. My teď aktuálně máme tisíce hovorů denně a lidé ještě shánějí dovolenou," prozradil Petr Kostka z Exim Tours.

Češi nejraději na dovolenou vyrážejí právě v prvním prázdninovém týdnu. Ten je teď ale beznadějně vyprodaný. Po dvou letech, kdy lidé prakticky necestovali, se k cestování opět vrací, a to ve velkém.

Související obsah

​Někteří se ale kvůli zrušeným letům možná nikam nepodívají. "Teďka nikam neletíme, protože nám zrušili let a čekáme tu od šesti hodin od rána," svěřili se cestující na letišti.

Nejčastěji lidé cestují na řecké ostrovy, do Turecka, Egypta, Tuniska, Španělska, Spojených arabských emirátů a Bulharska. "V letošním roce se Turecko znovu vrací na výslunní a spolu s Řeckem je vůbec nejžádanější destinací," řekl mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

Pokud by lidé chtěli ještě teď s cestovní kanceláří někam vyrazit, doporučuje se kupovat zájezdy na konec července nebo spíše na srpen.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz