Zahraničí

Útok v obchodním centru v Kodani. Při střelbě zemřeli tři lidé

V neděli večer obchodním centrem Field's v dánské Kodani otřásla střelba. Krátce po oznámení události policisté zadrželi 22letého pachatele. Při útoku zahynuli tři lidé. Podle policie nelze vyloučit, že šlo o teroristický čin.

O střelbě v obchodním centru Field's kodaňská policie informovala na twitteru okolo půl sedmé večer. "Jsme ve velkém počtu přítomni ve Field's, odkud jsme obdrželi oznámení o střelbě. Několik lidí bylo zasaženo. Lidé v obchodním domě musí zůstat na místě a počkat na policisty. Všechny ostatní osoby by se měly držet od Field's dál," napsala policie.

Policie uvedla, že si střelba vyžádala několik životů. "Více než jeden člověk je mrtvý a několik je zraněno," konstatovala. Podle portálu BBC přišli o život celkem tři lidé.

Související obsah

Kodaňští policisté na twitteru krátce po sedmé hodině večerní uvedli, že pachatele dopadli. "V souvislosti se střelbou byl zatčen jeden podezřelý. V tuto chvíli nemůžeme sdělit více o jeho identitě," napsali s tím, že na místě probíhá vyšetřování.

"Nevěděli jsme, co se děje. Najednou byl všude chaos," řekla dánskému deníku Jyllands-Posten 20letá Emilie, která byla s kamarádkou zrovna v nákupním centru. "Všichni v restauraci byli odvedeni do kuchyně, a když jsme tam seděli, uslyšeli jsme tři nebo čtyři výstřely," doplnila ji kamarádka Astrid.

K neštěstí se vyjádřila také dánská královská rodina. "Chceme vyjádřit upřímnou soustrast příbuzným obětí i všem, kterých se tato tragédie dotkla," uvedla podle BBC rodina v čele s královnou Margaretou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz