Domácí

Špína, plíseň či zkažené jídlo. Odborníci radí, jak postupovat při reklamaci zájezdu

Rozjíždí se sezóna letních dovolených a podle odborníků ji letos téměř čtyři miliony Čechů stráví u moře. Jenže velmi často se stává, že se lidé pak domů vracejí zklamaní ze služeb, které jim cestovní kancelář poskytla. Podívejte se na návod, jak při reklamaci zájezdu postupovat a na co si dát pozor.

Špinavé pokoje, plíseň na zdech, hotelový výtah jak z hororu, povlečení od krve a další hrůzné zážitky si odvezla řada Čechů z dovolené u moře. Jaký je to pocit, když krásné obrázky z katalogu vystřídá krutá realita, ví i pan Boris z Kladna. "My jsme přijeli do Bulharska, do pětihvězdičkového hotelu a byli jsme naprosto zděšeni. Byl špinavý koberec, byly tam pavučiny, bylo tam i zkažené jídlo, které jsem reklamoval," svěřil se televizi Nova.

Pan Boris se nápravy nedočkal. Hotel byl plný a teď čeká na výsledek reklamace. Odborníci radí, že v takovýchto případech musíte jednat ihned. "Já bych doporučoval, aby to prvotně řešili s recepcí. Pokud recepce není ochotna pomoci, tak samozřejmě s delegátem na místě," vyjádřil se Jan Papež z Asociace cestovních kancelářích ČR.

Související obsah

​"Klientům radíme, aby vše zaznamenávali na chytré telefony, aby si opatřili dostatečné množství důkazních prostředků. Vymahatelnost je vysoká," doporučuje advokát Michal Dittrich. "Pokud možno to zdokumentovat i s nějakým svědectvím. Buď hotelovým personálem, nebo jiným účastníkem zájezdu. Hlavní snaha je ale vyřešit to na místě," doplňuje Papež.

Pozor ale také na nadměrná očekávání. "Pokud si někdo koupí last minute za 9 900 korun, asi těžko může očekávat pětihvězdičkový hotel na pláži," konstatoval Papež.

Základním vodítkem pro určení kompenzace je tzv. frankfurtská tabulka, která vám napoví, do jaké výše z ceny zájezdu můžete získat kompenzaci. Například za jiný než zakoupený hotel až 25 procent, za závadu na toaletě 15 procent a za noční hluk dokonce 40 procent.

Frankfurtská tabulka slev Zdroj: TV Nova

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz