Krimi

Požár v alzheimer centru: Seniorky se nadýchaly zplodin, vyplývá z pitvy

Požár v alzheimer centru: Seniorky se nadýchaly zplodin, vyplývá z pitvy
Alzheimer centrum v Roztokách Zdroj: TV Nova

Vyšetřování příčin vzniku požáru v alzheimer centru v Roztokách u Prahy pokračuje, policie už má ale předběžné výsledky pitev dvou obětí tragédie. Kriminalisté pracují se dvěma vyšetřovacími verzemi.

Středočeská policie zveřejnila v pondělí nové informace k tragickému požáru v Roztokách, kde 1. června začalo hořet v tamním alzheimer centru. Hasiči vyhlásili tehdy nejvyšší stupeň požárního poplachu, na místě jich zasahovala zhruba stovka. Seniory z budovy evakuovali po nastavovacích žebřících.

Při dohašování středočeští hasiči objevili uvnitř dvě mrtvé ženy. Jejich těla společně s dalším, těžce zraněným člověkem se totiž našla až při ohledání budovy několik hodin po začátku zásahu. "Výsledky pitvy ukázaly, že obě ženy zemřely v důsledku otravy při vdechování zplodin hoření," uvedla v pondělí policejní mluvčí Vlasta Suchánková. 

"Pachatelé mohou být dle trestního zákoníku obviněni z ohrožení z nedbalosti, policie prošetřuje ale i možnost technické závady," upřesnila mluvčí. Pokud by se prokázala vina na straně člověka, hrozilo by mu odnětí svobody na dva až osm let.

Související obsah

​Při požáru se zranilo 50 lidí, dva byli v kritickém stavu. Policie nyní čeká na znalecké posudky z různých oborů, kvůli množství nejasných informací bude ale vyšetřování trvat ještě několik měsíců. 

Podívejte se na červnovou reportáž TV Nova o požáru v Roztokách:

bd, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz