Domácí

Zeman zahájil dovolenou obědem s přáteli. V plánu je i plavba člunem

Prezident Miloš Zeman zahájil čtyřdenní dovolenou, kterou tradičně stráví na Vysočině. Pondělí si užije v restauraci penzionu u Jihlavy, kterou vlastní jeho kamarád. Při letním odpočinku si hlava státu hodlá dopřát i proslulou plavbu nafukovacím člunem.

Zeman vyrazil z lánského zámku na Vysočinu časně ráno. Prezidentská kolona s policejním doprovodem mířila rovnou do restaurace, jejímž majitelem je dobrý kamarád hlavy státu. Právě tam se odehrává celý pondělní program.

Podle informací TV Nova poobědval Zeman s přáteli bramboračku a gratinované brambory. Předcházely tomu rozsáhlé bezpečnostní manévry, ochranka budovu nejprve prohledala a po dobu prezidentovy návštěvy ji bude nepřetržitě střežit.

Hlava státu se ve večerních hodinách přesune na svou chalupu v Novém Veselí, kde zůstane do čtvrtka. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na dotazy TN.cz, co dalšího bude prezident na Vysočině dělat, zatím nereagoval.

Související obsah

Další dovolenou, tentokrát třítýdenní, bude mít počátkem srpna. Stráví ji na zámku v Lánech, který původně sloužil jako letní sídlo prezidentů, Zeman ho ale využívá celoročně.

​Ani letos si Zeman neodepře plavbu nafukovacím člunem po rybníku. Řada kritiků mu ji v minulosti vytýkala s tím, že je taková aktivita pro nejvyššího ústavního činitele nedůstojná. Prezident ale prohlásil, že se jí nikdy nevzdá.

Na dovolenou už vyrazila i předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), nechtěla však prozradit, kam odjela. Premiér Petr Fiala (ODS) pojede do Chorvatska, kde si chce "psychicky odpočinout" a nabrat síly před "těžkým podzimem". Naopak poslanec Tomio Okamura (SPD) na léto žádnou dovolenou neplánuje.

Podívejte se, jakou odvolenou plánují nebo si už užívají čeští politici:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz