Zpravodajství

Chorvatská vláda zastropovala ceny paliv. PŘEHLED, za kolik natankujete

Dobrá zpráva přišla z Chorvatska, kam tradičně míří na dovolenou desítky tisíc Čechů. Tamější vláda prodloužila zastropování cen pohonných hmot. Stanovila trojici nejvyšších částek, které nemohou čerpací stanice v příštích dvou týdnech přesáhnout. Zastropování platí ale jen na čerpacích stanicích mimo dálnice.

Chorvatská vláda v pondělí prodloužila zastropování cen benzínu a nafty o dalších 14 dní. Češi, kteří jsou v zemi na Jadranu na dovolené nebo se tam v nejbližších dnech chystají, se tak nemusejí obávat dalšího drastického zdražování.

Informoval o tom chorvatský portál RTL. "Dnes byla na telefonickém jednání přijata vyhláška o stanovení nejvyšších maloobchodních a velkoobchodních cen ropných produktů. Režim jejich stanovení zůstává stejný jako v předchozích dvou týdnech a prodlužuje se o další dva týdny," uvedla chorvatská vláda.

Druh paliva

Cena v kunách

Cena v korunách

Benzín EUROSUPER 95 13,50 kn/l 44,38 Kč/l
Nafta EURODIESEL 13,08 kn/l 43 Kč/l
Nafta EURODIESEL BS 9,45 kn/l 31,07 Kč/l

"Cílem všech přijatých opatření je zachovat životní standard občanů a zároveň příjmy související s letní turistickou sezonou," doplnil kabinet. Zastropování zatím platí do 18. července, uvedl list Dnevnik.

Za litr benzínu EUROSUPER 95 u chorvatských čerpacích stanic zaplatíte 44,38 koruny, nafta EURODIESEL vyjde na 43 korun a EURODIESEL BS na 31,07 koruny.

Související obsah

Ceny pohonných hmot letí od začátku rusko-ukrajinského konfliktu setrvale nahoru v celé Evropě. Česká vláda se je rozhodla nezastropovávat, od 1. června ale dočasně snížila spotřební daň z benzínu a nafty o 1,50 koruny na litr.

Pekelný začátek léta v Chorvatsku. Kolony, zavřené silnice a úmorné vedro:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz