Zahraničí

Putin řeší, co udělá s Ukrajinou. Obdržel zásadní zprávy z fronty

Putin řeší, co udělá s Ukrajinou. Obdržel zásadní zprávy z fronty
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí jednal s ministrem obrany Sergejem Šojguem o vývoji války na Ukrajině. Mluvili o možných dalších scénářích, kam by mohla Moskva v příštích týdnech "speciální vojenskou operaci" směřovat. Konflikt trvá už 131 dní.

Armádní generálové, kteří velí ruským jednotkám bojujícím na Ukrajině, informovali prezidenta Vladimira Putina o vývoji "speciální vojenské operace" na Ukrajině. Upozornila na to státní agentura TASS.

"Generálplukovník Aleksandr Pavlovič Lapin a armádní generál Sergej Vladimirovič Surovikin mi dnes podali zprávu o pokroku v plnění mnou uložených úkolů a jejich návrzích na rozvoj útočných operací. Ministerstvo obrany a generální štáb vzaly všechny návrhy velitelů na vědomí," prohlásil Putin.

Rusko v neděli oznámilo, že získalo plně pod kontrolu celé území samozvané Luhanské lidové republiky. Podle kremelské propagandy ji ruská armáda "osvobodila od ukrajinských neonacistů". 

Související obsah

Putin o průběhu války na Ukrajině jednal s ministrem obrany Sergejem Šojguem. Probrali, co ruské jednotky v sousední zemi podniknou v následujících dnech. Šéf Kremlu však výsledky schůzky podrobněji nekomentoval.

Podle západních expertů spadá do strategie Ruska co největší omezení dodávek obilí do Afriky, aby skrze potenciální migrační vlnu vytvořilo tlak na Evropu, píše agentura Bloomberg. Moskva to popírá.

Putin je na drogách, tvrdí experti. Mají to dokazovat záběry z jeho projevu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz