Zahraničí

Opuchlý Putin na schůzce vypadal vyčerpaně. Sotva zůstal vzhůru

Ruský prezident Vladimir Putin se v pondělí setkal s ministrem obrany Sergejem Šojguem, aby mu poblahopřál k ovládnutí Luhanské oblasti. Na videu ze setkání si média všimla Putinova opuchlého obličeje. Zároveň mu padala hlava a sotva zůstával vzhůru.

V posledních měsících se šíří spekulace o tom, že Putin bere steroidy, kterými si léčí rakovinu štítné žlázy, uvedl deník Daily Mirror. Jedním z důkazů o jeho špatném zdravotním stavu má podle listu být video z pondělního setkání s ministrem obrany. 

Při schůzce měl ruský prezident opuchlý obličej a vypadal unaveně, všimla si britská média. Podle nich dokonce několikrát málem usnul. Jeho blahopřání ruským vojákům se jim nezdálo moc nadšené. "Odpočívejte a rozvíjejte své bojové schopnosti," vzkázal jim po dobytí Luhansku. 

Kromě spekulací o rakovině se mluví i o Parkinsonově chorobě. To mají dokazovat i různé záběry z poslední doby. Například na červnovém předávání Státní ceny Ruské federace režisérovi Nikitovi Michalkovovi si odborníci všimli, že ruský prezident není schopen stát na místě, navíc se mu třesou nohy, když se kymácí ze strany na stranu, upozornil portál Express.

Související obsah

Na to, že Putin je na steroidech, upozornili zase agenti z aliance zpravodajských služeb Pět očí, která zahrnuje Austrálii, Kanadu, Nový Zéland, Spojené království a Spojené státy americké. Drogy stojí podle nich za únorovým zahájením války na Ukrajině. Způsobují totiž bezdůvodný vztek. "Slýcháme o všech věcech, které o něm lidé říkají. Například že rychle ztrácí nervy a je velmi frustrovaný. Myslím si tedy, že je jasně na anabolických steroidech," poznamenal profesor medicíny Angus Dalgleish.

Podle Dalgleishe Putin zároveň může brát opiáty. "Měl problémy se zády, takže pravděpodobně bere opiáty, ze kterých můžete být hloupí a agresivní," řekl deníku Daily Mirror.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz