Zahraničí

VIDEO: Žralok ohrožoval lidi v oblíbeném letovisku. Zmlátili ho mopem

VIDEO: Žralok ohrožoval lidi v oblíbeném letovisku. Zmlátili ho mopem
Ilustrační obrázek Zdroj: Profimedia

Dramatickými chvílemi si prošli turisté na pláži v populárním letovisku na jihozápadě Turecka. Až téměř ke břehu připlaval žralok a kroužil kolem koupajících se lidí. Dva stateční muži neváhali, popadli mop a ránami do hlavy mořského predátora zahnali.

Bezprostřední nebezpečí hrozilo lidem na pláži v tureckém letovisku Marmaris. Těsně k pláži se přiblížil žralok a zdálo se, že se chystá k útoku, uvedl portál Irish Mirror. V těsné blízkosti si tou dobou hrály i děti.

Proti predátorovi včas zasáhli dva stateční muži. Popadli mop a žraloka jím začali mlátit. Zvířeti se pláž opustit nechtělo, po opakovaných zásazích se ale nakonec otočilo a z pláže odplavalo. Záběry "potyčky" se žralokem přinesl turecký list EHA News.

Je z nich patrné, že se všichni přítomní snažili zachovat klid. Prudké a vyděšené pohyby by mohly žraloka vyprovokovat. Podle expertů jsou obávaní mořští živočichové agresivnější kvůli covidové turistické pauze i oteplování vod. 

Související obsah

Šance plavců ubránit se žralokům jsou prý mizivé, potápěči by měli využít fyzickou sílu. "Buď ho praštěte do frňáku a zmizte, když nedá pokoj, tak oko a žábry," radí odborník na žraloky Steve Lichtag.

Žralok se k turecké pláži přiblížil jen pár dní po smrtelném incidentu v egyptské Hurghadě. Setkání s predátorem tam nepřežily dvě ženy.

Dva útoky v jediný den. U Hurghady po napadení žralokem zemřela další žena (3. 7. 2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz