Domácí

Neštěstí v Alpách ani útoky žraloků Čechy neodradí. Do zahraničí pojedou

Útoky žraloků v Egyptě anebo masivní sesuv ledu a kamení v italských Alpách podle odborníků dlouhodobě Čechy od cestování rozhodně neodradí. Podle nejnovějšího průzkumu naopak na zahraniční dovolenou letos vyrazí víc lidí než v předchozích letech. Za hranice se prý chystá sedm Čechů z deseti. Mezi nejoblíbenější destinace dlouhodobě patří ty, do nichž mohou dojet vlastním autem.

Češi jsou konzervativní, alespoň to plyne z průzkumu nejoblíbenějších dovolenkových destinací. Už druhou dekádu vládne Chorvatsko. O tom, že jsou Češi v Chorvatsku jako doma, svědčí i fakt, že řada tamních hoteliérů a restauratérů už mluví téměř plynně Česky. "Na začátku to bylo jako něco nového pro mě, ale rychle jsem se to naučil," řekl chorvatský majitel restaurace Ríša.

"Léto je vždycky spojené především s cestováním do Středomoří a do okolních zemí, protože spousta lidí také mění moře za hory, takže spousta lidí směřuje například do Rakouska anebo do italských hor," sdělil mluvčí Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. Právě Itálie letos hlásí rekordní zájem českých turistů. Kvůli sesuvu ledovce v italských Alpách se turisté ale zřejmě dočasně vyhnou horám.

Související obsah

"V letošním roce se Turecko znovu vrací na výsluní a spolu s Řeckem je vůbec nejžádanější destinací," informoval mluvčí cestovní kanceláře Fischer Jan Bezděk. "Jednoznačně vedou řecké ostrovy, a to včetně řeckého ostrova Lefkada, který jsme nově přidali do našeho portfolia," prozradila zase mluvčí cestovní kanceláře Blue Style Ilona Topolová. Řecko Čechy dlouhodobě láká nejen na výbornou středomořskou kuchyni, ale i na tradiční zábavu. 

Podle odborníků se lidé musí připravit i na komplikace, letištím po celém světě totiž stále chybí zaměstnanci, takže se cesta na dovolenou nebo z ní může pořádně protáhnout. "Prošli jsme kontrolou, už všichni byli ve frontě, když lidem začaly pípat zprávy. V tom e-mailu bylo napsáno, že se let ruší," popsal turista Jan Veselka. 

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz