Domácí

Policisté nedokázali najít vodáka. Jeho raft se převrátil v Českém Krumlově

Policisté a záchranáři pátrali od úterního večera po vodákovi. Ten se s dalšími čtyřmi lidmi plavil po Vltavě na raftu, který se na jezu v Českém Krumlově převrátil. Čtyři lidé z vody vyplavali v pořádku. Ve středu odpoledne byl odvolán potápěč, na místě se totiž pohřešovaného nepodařilo najít.

"V podvečerních hodinách se na jezu v Českém Krumlově převrátil raft," informovali policisté v úterý večer na twitteru. V lodi bylo podle policie pět lidí. Čtyři z nich z vody vyplavali.

"Po jednom muži pátrají záchranáři a policisté, zatím bezvýsledně," upozornila policie v úterý po 21. hodině. Jihočeští záchranáři už dříve varovali před zvýšením průtoku Vltavy na tomto místě. Mohou za to časté srážky v posledních dnech.

Pátrání po vodákovi pokračovalo i ve středu. "Potápěči prohledali na místě oba jezy, kde mohl být," sdělila policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová ve středu odpoledne. Na místě tedy hledání skončilo s tím, že se muže nepodařilo najít. "Namátkové kontroly budou pokračovat dále po proudu řeky," dodala Schwarzová s tím, že prostor, kde by muž mohl být, je příliš veliký na koncentrovanější pátrání.

Související obsah

"Sjíždění řeky je tak velmi rizikové, řeka je nebezpečná! Záchranáři během odpoledne vyjížděli třikrát k tonoucím vodákům! Nepřeceňujte své síly, voda je silný soupeř," uvedli záchranáři. Podobné varování vydali i policisté. "Buďte opatrní, používejte plovací vesty, neriskujte!" napsali.

Tisková mluvčí popsala zásah policie při pátrání po vodákovi v Českém Krumlově:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz