Zahraničí

Další ruský oligarcha podivně zemřel. Mrtvé tělo podnikatele našli v bazénu

Další ruský oligarcha podivně zemřel. Mrtvé tělo podnikatele našli v bazénu
Místo činu, ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Série podivných úmrtí vlivných ruských oligarchů nekončí. V pondělí zemřel šéf logistické společnosti napojené na Gazprom Jurij Voronov. Multimilionáře našli zastřeleného v bazénu jeho petrohradského sídla. Je to již šestá podezřelá smrt ruského oligarchy během tohoto roku.

Nejnovější obětí v řadě podezřelých úmrtí ruských podnikatelů se stal Jurij Voronov. Tělo 61letého šéfa logistické společnosti Astra-Shipping objevili v pondělí okolo druhé hodiny odpoledne. Voronov byl nalezen v bazénu svého luxusního sídla se střelnou ranou v hlavě, píše portál 47News.

Poblíž se našla pistole značky Grand Power, z níž se pravděpodobně střílelo. Na dně bazénu pak vyšetřovatelé objevili několik prázdných nábojnic, uvedl portál Daily Mail. Vyšetřovatelé nyní pracují s verzí, že šlo o vyřizování účtů mezi podnikateli.

Související obsah

Voronov měl totiž mít neshody se svými obchodními partnery. Podle vdovy po podnikateli jej nedávno některý z jeho spolupracovníků ošidil o peníze. Sám Voronov si měl často stěžovat na nespolehlivé a nečestné partnery a kontraktory.

Pozornost vzbuzuje především napojení Voronova na Gazprom. Podnikatelova firma měla totiž plynárenskému a ropnému gigantovi poskytovat své služby. Šéf logistické společnosti je šestým mrtvým v sérii podezřelých úmrtí ruských zbohatlíků a zároveň čtvrtým z těchto obětí, které měly velmi úzké vazby na Gazprom.

Letos v únoru zemřel Alexandr Tjulakov, který působil v Gazpromu jako finanční a bezpečnostní vedoucí pracovník. Tjulakova našla oběšeného jeho přítelkyně. Oficiálně šlo o sebevraždu, avšak podle některých prohlášení neslo tělo známky bití, které naznačují, že jej zřejmě někdo zavraždil.

Související obsah

Už v lednu zemřel také 60letý Leonid Šulman, kterého někdo ubodal v jeho domě. Bylo to ve stejné čtvrti, ve které bydlel také Tjulakov. Šulman vedl dodavatelský odbor firmy Gazprom Invest, která je dceřinou společností těžařského konglomerátu.

V dubnu záhadně zahynul i Vladislav Avajev s celou rodinou. Avajev byl významným kremelským úředníkem s těsnými vazbami na Gazprombank. Ve svém petrohradském sídle měl zastřelit svoji ženu a 13letou dceru a pak obrátit zbraň proti sobě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz