Zajímavosti

Brad Pitt přiznal vzácnou chorobu. Způsobuje mu vážné problémy

Brad Pitt přiznal vzácnou chorobu. Způsobuje mu vážné problémy
Brad Pitt Zdroj: Profimedia

Brad Pitt už roky svádí boj s vzácnou poruchou, která mu přinesla řadu problémů v soukromém i pracovním životě. Populární hollywoodský herec trpí prosopagnosií, které se lidově říká obličejová slepota. Je pro něj téměř nemožné zapamatovat si tváře lidí, a to ani těch nejbližších.

Brad Pitt má diagnostikovanou prosopagnosii už několik let, informoval americký portál TMZ. Obličejová slepota mu způsobila nemalé potíže, podle svých slov proti sobě kvůli poruše poštval hodně lidí.

Ti si totiž mysleli, že se k nim Pitt nehlásí, protože je arogantní. Jenomže hollywoodský herec ve skutečnosti netušil, že už se s nimi zná. Podle tváře dokonce nerozpozná ani členy vlastní rodiny. "Nikdo mi nevěří! Myslí si, že jsou mi ostatní ukradení, ale tak to není," řekl magazínu GQ.

Lamač ženských srdcí se snaží s chorobou bojovat, jak to jenom jde. Kamarády, příbuzné a kolegy si vštěpuje do paměti na základě jiných poznávacích znaků, třeba způsobu chůze, hlasu nebo vůně. 

Související obsah

Pitt má za sebou bouřlivé roky, kdy se pravidelně a ve velkém oddával alkoholu. To už je ale minulost, přes rok dochází na sezení anonymních alkoholiků a vůbec nepije. I proto si prý začal intenzivněji uvědomovat dopady prosopagnosie.

Obličejová slepota patří k neurologickým poruchám a způsobuje ji buď poškození mozku, anebo bývá vrozená. Trpí jí přibližně dvě a půl procenta světové populace.

Brad Pitt podal žalobu na svou exmanželku Angelinu Jolie (02/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz