Zahraničí

Oblíbená destinace kvůli covidu zpřísňuje. Opět zavádí roušky

Oblíbená destinace kvůli covidu zpřísňuje. Opět zavádí roušky
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Na Kypru se s novými subvariantami omikronu opět šíří koronavirus. Země tak opět zavádí proticovidová opatření. Od pátku na ostrově lidé musí ve vnitřních prostorách na veřejnosti nosit roušku.

Mezi 15. červnem a 5. červencem se v zemi s asi 916 tisíci obyvateli nakazilo 19 503 lidí, uvedlo tamní ministerstvo zdravotnictví. Kvůli šíření subvariant BA.4 a BA.5 tak v zemi opět zavedou proticovidová opatření, oznámil tamní ministr zdravotnictví Michalis Hadjipantela po jednání vlády. V oficiálních číslech není zahrnutých 250 tisíc obyvatel turecké části ostrova, upozornila agentura AP.

Povinnost nosit roušky zrušila země už před pár měsíci. Od pátku se ale pro všechny starší 12 let vrací. Hadjipantelovi to doporučili tamní odborníci. Nakažení lidé podle ministra chodí do společnosti bez roušek, a virus se tak v populaci šíří.

Související obsah

Lidé podle vlády nebudou muset roušky mít doma, s ostatními členy rodiny v autě, během jedení či při sportu. Obejdou se bez nich také kuchaři při grilování či lidé s poruchami, kvůli kterým jim nošení roušek dělá problémy, to se týká například autismu. Každému, kdo povinnost poruší, hrozí pokuta až 300 euro (asi 7 500 korun).

Ministr zdravotnictví však uklidňoval tamní obyvatele s tím, že vysoký počet nakažených se zatím neprojevil v počtu mrtvých či hospitalizovaných. "Situace je pod kontrolou," prohlásil.

Epidemie koronaviru sílí i v Česku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz