Zahraničí

Padl ideolog války proti Rusku, jásají v Moskvě nad koncem Johnsona

Padl ideolog války proti Rusku, jásají v Moskvě nad koncem Johnsona
Sergej Lavrov, Vladimir Putin a Boris Johnson Zdroj: Profimedia

Šampaňské teče v Kremlu proudem. Moskvu potěšila rezignace britského premiéra Borise Johnsona, kterého považuje za jednoho z hlavních ideologů údajné západní války proti Rusku. Je to neslavný konec hloupého klauna, zaznělo mimo jiné od ruských představitelů.

Hloupý klaun, který konečně dostal co proto za vyzbrojování Ukrajiny. Tak o britském ministerském předsedovi Borisi Johnsonovi mluví ruští politici poté, co oznámil svou demisi. Učinil tak kvůli vládní krizi, jež vypukla v úterý odchodem dvou ministrů.

Upozornil na to portál RTL. "Klaun odchází. Je jedním z hlavních ideologů války proti Rusku až do padnutí posledního Ukrajince. Evropští lídři by se měli zamyslet nad tím, kam taková politika vede," prohlásil předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin.

Podobně Johnsona vnímá i oligarcha Oleg Děripaska. "Je to neslavný konec pro hloupého klauna, který má na svědomí desetitisíce životů v nesmyslném konfliktu na Ukrajině," uvedl na svém telegramu.

Související obsah

A opovržení přišlo i z nejvyšších míst v Kremlu. "Pokud jde o pana Johnsona, ten nás nemá moc rád. A my ho také nemáme rádi," reagoval pro agenturu TASS na Johnsonovu rezignaci mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov.

Johnson ve čtvrtek skončil ve funkci šéfa Konzervativní strany. Premiérem zůstane, dokud konzervativci nevyberou nového předsedu, který se stane novým šéfem britské vlády.

Putin je na drogách, tvrdí experti. Mají to dokazovat záběry z jeho projevu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz