Zahraničí

Zemřel populární herec, hvězda filmů Kmotr nebo Brianova píseň

Zemřel populární herec, hvězda filmů Kmotr nebo Brianova píseň
James Caan | Zdroj: Profimedia

Ve věku 82 let zemřel ve středu večer herec James Caan. Ten si zahrál Santina "Sonnyho" Corleoneho v legendární sérii filmů Kmotr či spisovatele Paula Sheldona v Misery nechce zemřít. Jeho rodina oznámila úmrtí na twitteru.

"S velkým zármutkem vám oznamujeme, že Jimmy zemřel 6. července večer," napsali hercovi blízcí na twitteru. "Naše rodina oceňuje projevy lásky a upřímné soustrasti a žádá, abyste v této těžké době i nadále respektovali její soukromí," uvedli.

Slavnému herci bylo 82 let. Za svého života si zahrál ve filmech Kmotr, Misery nechce zemřít, Brianova píseň, Gambler či El Dorado. Za své herecké výkony byl několikrát nominován na různé ceny včetně Oscara či Zlatého glóbu. Kromě svých hereckých výkonů byl herec v 80. letech známý i bujarým nočním životem, upozornil deník The Guardian.

Související obsah

Caan se narodil v roce 1940 v newyorském Bronxu. Za svůj život byl čtyřikrát ženatý. Dohromady měl pět dětí. Jedním z nich je i syn Scott Caan, který si zahrál ve filmech Dannyho parťáci nebo 60 sekund.

Českou filmovou scénu opustil v polovině června herec a dabér Dalimil Klapka. Propůjčil hlas dědovi Simpsonovi nebo Colombovi, zazářil i v Ulici:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz