Zahraničí

Akvárium má problémy s rozmazlenými tučňáky. Nechtějí žrát levné ryby

Akvárium má problémy s rozmazlenými tučňáky. Nechtějí žrát levné ryby
Krmení tučňáků, ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

O tom, že inflace dopadá nejen na lidi, se přesvědčilo i akvárium v japonském městě Hakone. Kvůli rostoucím cenám krmení tam museli ošetřovatelé zvířatům přichystat dietu z levnějších ryb. Radost z toho nemají zejména tučňáci, kteří si zvykli na kvalitní krmení.

Problém s rozmazlenými zvířaty řeší akvárium v japonském Hakone. Ošetřovatelé totiž museli začít šetřit. A škrty v rozpočtu se dotkly i krmení. Kvůli zdražování se tak přistoupilo na nákup levnějších ryb.

Z toho ale vůbec nemají radost tučňáci. V minulosti je akvárium krmilo kranasem japonským, kterého obyvatelé nazývají "aji". Na tyto ryby si ptáci navykli, teď ale mají smůlu. Kvůli inflaci za poslední rok stoupla cena kranase japonského až o 30 procent, což je pro rozpočet akvária neudržitelné.

Související obsah

​Akvárium tak přistoupilo na levnější alternativu v podobě makrel. Tyto ryby se však s velkým úspěchem u tučňáků nesetkaly. Právě naopak. Vodní ptáci je odmítají žrát. Jediný způsob, jak tučňáky přimět, aby nevyhladověli, je smíchání makrel s kranasy.

Tučňáci však nejsou jedinými zvířaty, která si akvárium takto rozmazlilo. Levnější krmení odmítají také mořské vydry. Ty nejvybíravější jsou schopné připlout k ošetřovateli, očichat rybu v jeho ruce a znechuceně odplout.

Související obsah

​Akvárium v Hakone ve svém areálu přechovává okolo 32 tisíc kusů zvířat včetně žraloků, tuleňů a lachtanů. Nakrmit je všechny představuje stále větší výzvu. Inflace se totiž nevyhnula ani Japonsku, které rovněž pociťuje rostoucí ceny.

Ředitelé akvária se však k trendu zdražování odmítají připojit. "Mohli bychom zvednout své ceny vstupného. A tím vyřešit náš problém. Rádi bychom však, aby naše zařízení zůstalo dostupným místem, které mohou lidé navštěvovat. Nehodláme zvýšit vstupné," řekl podle portálu CNN ošetřovatel akvária Hiroki Šimamoto.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz