Domácí

Češi milují kempování. Jsou náročnější, za kvalitu si ale musejí připlatit

Češi milují kempování. A potvrzují to i provozovatelé kempů. Na letošní sezonu měli někde vyprodáno už v zimě. Lidé jsou ale náročnější, kromě přespání chtějí stále častěji přímo v kempech i další vyžití a atrakce.

Stejně jako v jihomoravské Strážnici nemají nouzi o návštěvníky ani jiné kempy. Češi spaní v chatkách, stanech nebo obytných vozech zkrátka propadli.

"Hodně objednávali na léto dovolené, v chatkách se sociálním zařízením, ty byly rychle prodané, snad už někdy v únoru," uvedla provozovatelka kempu ve Strážnici Alena Zubalíková. "Zhruba kolem šesti stovek s chatičkami, s apartmány, stany, karavany," vypočítal Marcel Vašut, provozovatel kempu v Rožnově pod Radhoštěm.

Bez nadsázky se dá říct, že kempování zaujalo celé generace. Stany jsou nejoblíbenější, přibývá ale i karavanů. Návštěvníci jsou stále náročnější. Už nestačí jen místo k přespání.

Související obsah

"Všichni chceme, aby to bylo co nejlepší, co nejčistší, abychom se dobře najedli. A každý už hledá trošičku lepší ten standard, ne jak to bývávalo dřív," řekl provozovatel kempu v Ostrožské Nové Vsi Lukáš Slavík. "Máme restauraci s klasickou českou kuchyní, máme pizzerii s naší domácí pizzou, potom koupaliště," dodala Zubalíková.

Jinde provozovatelé vsadili na minigolf, půjčovnu a servis kol, na malý obchůdek s potravinami. Láká i netradiční ubytování. Například v Ostrožské Nové Vsi můžete přespat v sudech, rybářských chatkách nebo ve vinných sklípcích.

Související obsah

"Máme také zařízené jurty, které jsou velmi oblíbené, tam určitě doporučuji rezervaci dopředu," láká Olga Kneiflová, mluvčí rodinného areálu Lipno. Taková týdenní dovolená se ale pro rodinu vyšplhá hodně nad 10 tisíc korun.

Nejlevnější zůstává klasika. "Cenová relace za ten stan, karavan nebo za obytný vůz se pohybuje od nějakých 70 do 300 korun," uvedl Bohumil Starý, předseda Asociace kempů ČR. Dalších 200 až 600 korun zaplatíte za každou osobu. Za tu atmosféru to prý ale stojí.

Jen za prázdniny české kempy navštíví v průměru na 800 tisíc kempařů.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz