Zahraničí

Atentátník na Abeho měl původně jiný cíl. Finančně zničili mou matku, tvrdí

Atentátník na Abeho měl původně jiný cíl. Finančně zničili mou matku, tvrdí
Šinzó Abe Zdroj: Profimedia

Japonský expremiér Šinzó Abe nebyl původním cílem atentátníka, který jej v pátek zastřelil. Podle zdrojů z tamní policie chtěl zabít šéfa nejmenované náboženské skupiny. Ta podle něj způsobila bankrot jeho matky.

Údajný atentátník Tecuja Jamagami původně plánoval útok na někoho jiného, informovala japonská agentura Kyodo. Podle jejích zdrojů to muž řekl policii. O jakou skupinu se jedná, však agentura nesdělila.

Jamagami věří, že skupina, jejíhož lídra chtěl zabít, způsobila bankrot jeho matky, která skupině dlouhodobě posílala peníze. Nakonec se však rozhodl zabít Abeho. Japonský expremiér totiž podle něj skupinu v zemi propagoval.

Související obsah

Podezřelý podle policie před svým útokem navštívil několik míst, kde měl Abe své předvolební projevy. Tvrdí, že s politickými názory expremiéra atentát neměl nic společného. 

Abe měl v pátek proslov ve městě Nara ve středním Japonsku. Podle svědků střelec přistoupil k expremiérovi zezadu a dvakrát na něj vystřelit z brokovnice. Televize NHK později uvedla, že politik svým zraněním v nemocnici podlehl. Auto s jeho tělem přijelo v sobotu do Tokia. 

Expremiéra zastřelil atentátník během jeho projevu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz