Zajímavosti

Ušetřete za pečivo: Domácí banketky i bochník chleba za pár korun. RECEPTY

Vysoké ceny pečiva donutily řadu lidí k vlastní výrobě. Upéct si rohlíky nebo chleba je totiž jednoduché a nepotřebujete k tomu nic speciálního. Jen správné suroviny a troubu.

Domácí banketky jsou velmi výhodnou náhradou za drahé rohlíky. Za 31 korun a 10 haléřů reportér TV Nova připravil 18 kusů banketek, jedna tak vychází na korunu sedmdesát. Potřebujete půl kila hladké mouky, jeden kus droždí, jedno vejce, 250 ml mléka, deci oleje a polévkovou lžíci soli. 

Recept na rohlíčky Zdroj: TV Nova

Všechny ingredience dáte do jedné misky, zabere to necelou minutu. Suroviny na těsto je potřeba přibližně pět až šest minut míchat. Potom jej necháte půl hodiny kynout, posypete stůl hladkou moukou a vytvarujete malé rohlíčky. 

Aby byla cena za pečivo co nejnižší, rohlíky potřete místo vajíčka vodou se solí. Pečte v troubě předehřáté na 200 stupňů 15 až 20 minut. Banketku můžete dozdobit drceným kmínem nebo sezamem.

Související obsah

Kdo má radši chleba, doma si levou zadní zvládne upéct bochník za zhruba 15 korun. Stačí půl kila hladké mouky, jedno droždí, tři lžíce cukru, tři deci vody a lžíce soli. Cukr si roztavte na karamel, necelou půlhodinu nechte kynout těsto, pak ho potřete a pečte 30 minut mírně pod 200 stupni.

Recept na domácí chléb Zdroj: TV Nova

"Domácí pečení se určitě vyplatí. Výsledný produkt je chutnější než například v obchodě. Na druhou stranu to stojí sílu a čas," uvedl ekonom Štěpán Křeček.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz