Zajímavosti

Anketa Český slavík bude mít 60 let. Jubileum oslaví s TV Nova

I letos bude k vidění na obrazovkách TV Nova slavnostní vyhlášení populární ankety Český slavík. Práva na její pořádání nově patří přímo televizi. Jubilejních 60 let hudební ankety přinese na podzim fenomenální show. Akce se bude konat v listopadu a vystoupí na ní desítky populárních umělců a hudebníků.

Legendární hudební anketa a ocenění fanoušků pro české umělce. To vše symbolizuje už 60 let Český slavík. Letos bude anketu nejpopulárnějších zpěváků a muzikantů kromě nového loga provázet i další změna. Pořadatelem je přímo televize Nova.

"Jsme velmi rádi, že se nám podařilo získat práva na uspořádání ankety Český slavík," říká programová ředitelka TV Nova Silvia Majeská. "Jsme lídrem v oblasti televizní zábavy a Český slavík bude v tomto ohledu vrcholem letošního roku. Oslavíme 60 let této prestižní ankety a už nyní mohu našim divákům slíbit, že se mají při slavnostním vyhlášení na co těšit. Připravujeme večer plný skvělých hudebních vystoupení a zářivých hvězd," doplňuje generální ředitelka TV Nova Klára Brachtlová.

Související obsah

​Na anketu se těší i zlatý slavík v kategorii mužů Marek Ztracený. "Já mám Slavíka spojeného s Novou. Je dobře, že tahle ta hudební show bude, protože hudba nedostává tolik prostoru poslední dobou. Je také dobře, že se bude mluvit o písničkách i zpěvácích a že to prostě bude zábavné. Takže já z toho mám velkou radost," neskrývá své nadšení Ztracený.

Slavík má v českém showbyznysu stále své místo. "Kdykoliv zmíním Slavíka třeba před rodinou, je to přesně ta věc, kterou berou doma jako úspěch. Přestože jsme odjeli na úžasné halové turné, měli jsme platinové desky, ale když přišel Slavík, byl to ten moment, kdy moje babička, mamka a všichni říkali: 'Jó, tys to dokázal, konečně'," svěřil se zpěvák kapely Slza Petr Lexa.

"Vyhrát slavíka je krásný pocit, protože pro nás je to anketa, o které prostě rozhoduje celý národ," doplnil Mirai Navrátil, zpěvák a kytarista hudební skupiny Mirai. Podrobnosti k systému hlasování, jednotlivým kategoriím a další detaily se diváci dozvědí už v září.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz