Zajímavosti

Oblíbenou chatovací aplikaci čeká řada změn. Týká se přihlašování i smajlíků

Oblíbenou chatovací aplikaci čeká řada změn. Týká se přihlašování i smajlíků
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Uživatelé oblíbené chatovací aplikace WhatsApp si budou zvykat na nová vylepšení. Ty, kteří používají operační systém Android, potěší svižnější přihlašování pomocí rychlého prozvonění. Další z novinek nabídne synchronizaci konverzací na několika mobilních zařízeních zároveň.

Aplikace WhatsApp přichází s několika novými vylepšeními, která by měla zlepšit uživatelské pohodlí. Jednou z nich je podle webu Times Now funkce zvaná "Flash call". Ta bude sloužit k ověřování telefonního čísla pomocí rychlého prozvonění. Ti, kteří vlastí telefon s operačním systémem iOS, však o toto vylepšení přijdou. Ten totiž neposkytuje historii hovorů aplikacím třetích stran.

Společnost Meta navíc přichází s možností pojmenovávání sdílených souborů. To by mohlo uživatelům zjednodušit hledání dokumentů, které před delší dobou sdíleli. Podobná funkce již platí například u galerií, uvedl web WABetaInfo.

Dodnes bylo možné být naráz přihlášen ve svém účtu na WhatsAppu jen na jednom mobilním zařízení a počítači. To by se mělo s novým updatem změnit. Pracuje se totiž na funkci, která by synchronizovala historii konverzací napříč několika mobilními zařízeními.

Související obsah

Nahlašování zpráv je možné téměř ve všech chatovacích aplikacích. Nyní by se mělo dostat i na uživatele WhatsAppu, kteří pracují na počítačích. Tuto funkci a všechny další si budou uživatelé moct vyzkoušet až po jejich vydání. Část už funguje pro ty, kteří mají staženou beta verzi.

Další novinka se týká chatů. Lidé budou moci v chatu reagovat na zprávy pomocí všech dostupných emotikonů. Zatím bylo možné využít jen palec nahoru, srdíčko, emotikon "prosím" a dále smějící se, překvapený a plačící smajlík.

Novinka je v tuto chvíli dostupná jen pro mobily, plánuje se ovšem, že brzy bude funkce připravená i pro desktopovou aplikaci. U jednotlivých emotikonů lze vybrat pleť.

Snadné řešení, jak zvýšit kvalitu sdílených fotografií na WhatsAppu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz