Zajímavosti

Otevřená zpověď: Zdeněk Godla prozradil, co prožíval ve vězení

Herec Zdeněk Godla promluvil o svém pětiletém pobytu ve vězení. V pořadu TALK! také herec s přízviskem nejslavnější český Rom mluvil o svých hereckých začátcích a natáčení seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Godla strávil ve svém mládí pět let za mřížemi. "Byl jsem tam za svoji mladickou nerozvážnost. Bylo mi 18 let a skončil jsem na vazbě, protože jsem neposlechl rodiče. Slavili jsme s kamarády Josefa asi o tři dny dříve. Pak jsem se probudil s tím, že jdou po nás a že to musím vzít na sebe. A já si ani nepamatoval, co jsme udělali," vzpomíná herec. 

Pobyt ve vězení mu ale hodně dal. "Naučilo mě to rozeznávat špatné a dobré lidi. Tam potkáte lidi, které venku běžně nepotkáte. Měl jsem tam hodně času na přemýšlení a zjistil jsem, že rodiče měli pravdu, že takové párty nejsou úplně dobré," zpytuje po letech svědomí.

Související obsah

​S ostatními spoluvězni prý ale vycházel dobře. "Mě tam měli rádi, protože já mám rád humor, tak jsem je bavil. Taky jsem tam chodil do práce, to bylo dobré," popsal Godla. Kromě herectví se věnuje i práci na stavbě. "Dělali jsme i rekonstrukce bytů, neopustím to. Když je možnost a mám volné dny, tak tam prostě jdu. Baví mě to. Člověku ta manuální práce chybí," řekl.

Už několik let také hraje v oblíbeném seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. "Bál jsem se, že mě herci z Ordinace moc nepřijmou, že uvidí tu černou hubu, to říkám samozřejmě z legrace. Ale ti herci mě přijali jako sobě rovného," zmínil.

Související obsah

​S narůstající slávou ale přišly i nepříjemné momenty. "Měl jsem problém s naší komunitou, protože jsem se nazval cikánem. Řekli mi, že to je spojované s nacismem. Já se prostě cítím být cikán, tak jsem cikán," uzavřel s tím, že podle něj je to o výchově, ne o komunitě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz