Zajímavosti

Nemůžete ve vedrech usnout? Odborníci poradili pár zaručených triků

Nemůžete ve vedrech usnout? Odborníci poradili pár zaručených triků
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Vlna veder trápí celou Evropu. Kvůli vysokým teplotám a vyhřátému vzduchu však mají mnozí lidé často problém v noci usnout. Odborníci proto poradili několik triků, díky kterým budete spát jako nemluvně.

Teplé počasí lidi přes den vyčerpává a kvůli vysokým teplotám si pak již tak unavený organismus neodpočine často ani v noci. "Spánek ve vedru může být skutečnou noční můrou. Neustále odhazujeme peřinu, kroutíme se, převalujeme a hledáme chladnou stranu polštáře. To vše ovlivňuje kvalitu našeho spánku," citoval portál Glasgow Live expertku Hannu Shoreovou.

Odborníci proto doporučují několik užitečných tipů a triků, které lidem pomohou usnout i během parných nocí a ráno se tak zase probudí dostatečně odpočatí.

Související obsah

Změna peřiny i povlečení je důležitá

Během léta a horkých dnů by se lidé měli zaměřit na to, čím se přikrývají. "Pokud máte potíže se spánkem, měli byste zvážit, zda si na léto a zimu nepořídit jinou peřinu," poradila Shoreová. Přikrývka na léto by měla být lehká, aby nezadržovala příliš tepla. Experti také radí přikrývat se pouze prostěradlem.

Důležité je navíc používat ložní prádlo, které je vyrobené z prodyšných vláken. "Přírodní vlákna jsou dobrá pro regulaci teploty. Pokud však tyto materiály nemáte rádi, zvolte polyester," uvedla Shoreová.

Zatemnění a výběr místa na spaní

Důležité je nenechat do ložnice nebo pokoje, kde spíte, svítit přes den sluníčko. Odborníci proto doporučují mít během dne zatažené závěsy nebo stažené žaluzie. Díky tomuto triku bude teplota v pokoji daleko nižší.

Pokud vaše ložnice není nejchladnější místností v bytě nebo domě, měli byste zapřemýšlet, zda se na noc nepřesunout do jiného pokoje, kde je větší chládek.

Související obsah

Studená sprcha

Pokud si chcete už před cestou do postele dobře našlápnout k tomu, že se vám bude v noci dobře spát, dejte si studenou nebo vlažnou sprchu. Ta totiž tělo ochladí a pomůže snížit teplotu, píše portál Irish Mirror.

Experti také radí na 10 minut položit nohy do studené vody nebo si namočit vlasy. Svlažit se můžeme také tak, že si mokrý kapesník přiložíme například na třísla nebo do podpaží.

Pitný režim

Lidé by navíc neměli zapomínat ani na dodržování pitného režimu přes den. To je podle odborníků jedna z častých chyb, které se mnozí dopouští. Vhodné je tedy pít hodně vody, aby naše tělo zůstalo hydratované a my mohli v noci lépe spát.

Podle lékařů až polovinu Čechů trápí nekvalitní spánek. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz