Domácí

Babiš se musí omluvit za výroky o zaplacených demonstrantech, rozhodl soud

Babiš se musí omluvit za výroky o zaplacených demonstrantech, rozhodl soud
Andrej Babiš | Zdroj: Profimedia

Bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se musí omluvit za svá slova, že protestující na demonstracích v roce 2018 byli zaplacení. Ve středu tak pravomocně rozhodl Krajský soud v Praze. Žalobu na něj podala jedna z demonstrantek Jana Filipová.

Jana Filipová z Kolovče na Domažlicku se rozhodla podat na v té době ještě premiéra Andreje Babiše žalobu na ochranu osobnosti. Nechtěla, aby zůstaly bez odezvy expremiérovy výroky na adresu demonstrantů, kdy se podle něj měli účastnit protivládních demonstrací jen kvůli peněžní odměně.

"Rozsudek byl dnes vyhlášen, Krajský soud v Praze potvrdil rozsudek soudu prvního stupně s odkazem na rozhodnutí dovolacího soudu, od kterého se nemohl odchýlit," informovala tisková mluvčí Krajského soudu v Praze Hana Černá, že se Andrej Babiš bude muset za své výroky omluvit.

Související obsah

"Pan Babiš může ještě podat dovolání, mimořádný opravný prostředek. A potom ústavní stížnost, eventuálně," doplnila možné další kroky Hana Černá. Redakce TN.cz Andreje Babiše oslovila s žádostí o vyjádření, to však zatím neposkytl.

"Konečně se snad politici odnaučí lhát. Nemůžou říkat do televize to, co není pravda. Kvůli tomu jsem to dělala. Babišova lež poškodila nejen mě, ale spoustu dalších demonstrantů. Každý z nás má svůj příběh a musel bojovat proti lžím," sdělila již dříve časopisu Reflex Jana Filipová, když jí soud dal poprvé za pravdu.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz